Iranian Agriculture News Agency

سی و پنجمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد برگزار شد

امروز وزارت جهادکشاورزی میزبان جهادگران و پیشکسوتان پشتیبانی و مهندسی جنگِ جهاد بود، یاران و هم‌رزمان سال‌های دفاع مقدس در سی و پنجمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگِ جهاد دور هم گرد آمده بودند تا دیداری تازه کنند و یاد و خاطره سال‌های دفاع از میهن را در کنار مسئولانی که از هم‌قطاران جبهه و جنگ بودند، زنده بدارند.

سی و پنجمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد برگزار شد

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سی و پنجمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد صبح امروز ۶ مهر ماه با حضور محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، محسن رضایی میرقائد دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و جمعی از مدیران وزارت جهاد کشاورزی و پیشکسوتان جهاد در سالن خوشه برگزار شد.

حماسه‌آفرینی دوران دفاع مقدس به نسل جوان منتقل شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، در این مراسم ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس نقطه برجسته و افتخارآمیز انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: ما باید قدرشناس زحمات شهدا و رزمندگان که جوانمردانه در میدان جنگ حماسه آفریدند باشیم، باید حماسه‌آفرینی پیشکسوتان دوران جنگ که قهرمانان ایران هستند برای نسل جوان روایت شود تا بدانند ما در چه شرایطی بودیم و حال در چه نقطه‌ای قرار داریم.

ربانی خاطرنشان کرد: همه شما خوب به یاد دارید که در گذشته دشمنان اجازه فروش سیم خاردار به ایران را نمی‌دادند، اما اکنون در نقطه‌ای قرار داریم که دشمنان، سایر کشورها را از خرید موشک و پهپادهای ایرانی منع می‌کنند و این از فضل خداوند است‌‌.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بر اثربخشی خانواده‌ها و فرزندان تاکید کرد و افزود: شما قهرمانان ایران باید روحیات دفاع مقدس را زنده نگه دارید؛ شما با عنایت الهی در جامعه و خانواده عزت دارید، سعی کنید پیام رهبر انقلاب را به خانواده‌ها برسانید تا آن‌ها نیز درس بگیرند.

وی در پایان با بیان این که، همه ما در جبهه واحد خدمت به انقلاب، اسلام و مردم هستیم، یادآور شد: وضعیت کشاورزی ایران امیدبخش است، اکنون نقش شما در جنگ اقتصادی باید بیشتر از گذشته باشد؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، نیازمند تلاش و همت در عرصه اقتصادی به ویژه امنیت غذایی هستیم تا ایران را به امنیت غذایی برسانیم و قله‌های اقتصادی را فتح کنیم.

حکمرانی جهادی با اصلاح قوانین و مقررات قابل احیا است

محسن رضایی میرقائد دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز در این مراسم، اظهار کرد: امروز نیاز اساسی کشور، بسیج ملت و جهاد فرهنگی و اقتصادی است، چرا که امروز دشمن در همه موارد از تحریم نفت و غذا و دارو تا جنگ ترکیبی و رسانه‌ای به میدان آمده است. در چنین شرایطی در داخل نیز لیبرال‌ها و انقلابی‌نماها مانع شکل‌گیری یک حرکت جهادی و ملی می‌شوند؛ ما باید شعار ما می‌توانیم را در همه عرصه‌ها اجرایی کنیم.

رضایی خطاب به فرماندهان جهاد سازندگی گفت: شما میراث‌داران انقلاب و جنگ هستید، پس به کمک دولت و ملت و رهبر انقلاب بیایید و مردم را در مسایل فرهنگی و اقتصادی کمک کنید.

وی از وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرد تا با لشکر عظیم جهادگران، امنیت غذایی را در کشور برقرار کنند تا در این زمینه به صورت کامل خودکفا شویم و در راستای تحقق مردمی‌‌سازی دولت گام برداریم که در این زمینه می‌توان از ظرفیت فرماندهان جهاد استفاده کرد.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصریح کرد: برای اداره کشور نیازمند تقویت همان روحیه جهادی و منش فرماندهان و رزمندگان جنگ و دفاع‌ مقدس هستیم. امروز کشور به روحیه جهادی نیاز دارد و حکمرانی جهادی باید از اصلاحات در قوانین و مقررات شروع شود.

مفهوم جهاد با جهادگران عینیت یافت

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم، اظهار کرد: سنگرسازان بی‌سنگر بدون هیچ محافظ و سلاحی از رزمندگان دفاع کردند و بدون هیچ چشم‌داشتی در ابتدای انقلاب به کمک مردم شتافتند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: جهاد در ابتدا صرفاً یک مفهوم بود اما شما جهادگران به آن عینیت بخشیدید و مدیریت جهادی معنا کردید؛ نیروی جهادی بن‌بستی قائل نیست و به لحاظ ذهنی پذیرفته است که هر کاری را برای اهداف الهی می‌تواند به نتیجه برساند و در عین حال از لحاظ جسمی خستگی ناپذیر است و علی رغم وجود محدودیت‌ها و کمبود امکانات تا رسیدن به نتیجه دست از تلاش برنمی‌دارد.

وی بر لزوم گسترش سبک زندگی و روحیه جهادی در جامعه تاکید کرد و گفت: شما پیشکسوتان جهادگر باید رسانه، مبلغ و مربی نسل امروز باشید.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی همچنان وزارت طبقات محروم است و وظیفه دست‌گیری از محرومان را برعهده دارد.

گفتنی است؛ تجلیل از جهادگران دفاع مقدس و رونمایی از تمبر یادبود پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد شامل تمبر عملیات والفجر، پل بعثت، پل خیبر و پل وحدت و کتاب مجموعه عملکرد پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد سازندگی در عملیات‌های دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید