Iranian Agriculture News Agency

بازدید نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از صندوق بیمه کشاورزی

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از صندوق بیمه کشاورزی بازدید کرد.

بازدید نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از صندوق بیمه کشاورزی
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی نماینده ولی‌فقیه در این جلسه ضمن عرض قبولی عزاداری‌ها با اشاره به اینکه این عزاداری‌ها باعث بیمه کشور می‌شوند، گفت: مسئله امام حسین علیه‌السلام باعث تضمین و بقا اسلام شد.
نماینده مقام معظم رهبری همچنین ضمن تبریک آغاز ماه ربیع‌الاول گفت: در آستانه میلاد حضرت رسول صلی‌الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام هستیم. حقیقتا ما ابعاد عظمت رسول خدا را نیافتیم. اگر معرفت ما نسبت به جایگاه رسول خدا کامل شود، عشق و علاقه ما نسبت به تبعیت از راه و روش و سنت پیامبر اسلام بیشتر از پیش خواهد شد.
ربانی در رابطه با اینکه یکی از مشکلاتی که در عرصه مدیریتی با آن روبرو هستیم عدم هم‌افزایی است، گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی کشور که دچار عدم هم‌افزایی هستند باعث شده‌اند که ضرر و زیانی را در ابتدا متوجه عامه مردم و بعد کشور کنند. که الحمدلله ارتباط میان وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) این هم‌افزایی به‌صورت مناسب در حال انجام است و با توجه به وعده الهی که اگر به سوی خدا قدم برداریم باعث برکات زیادی خواهد شد، این هم‌افزایی باعث توسعه کشور ایران عزیز هم خواهد شد.
وی ادامه داد: اولین تقاضای بنده این است که از برگزاری‌ همایش‌های سوری باید دوری کنیم و کاربردی بودن همایش مد نظرمان باشد. مخصوصاً در مورد بحث علمی هم باید این همایش‌ها به گونه‌ای باشد که در تراز مراکز علمی بزرگ باشد.
نماینده مقام معظم رهبری همچنین اظهار داشت: همچنین باید از تجملات و تشریفات زائد بپرهیزیم‌. چرا که مردم بدانند که زکات را هزینه تجملات نمی‌کنیم. یکی دیگر از نکاتی که در برگزاری همایش زکات باید به آن توجه کنیم، باید از تجربیات گذشته خود به طور مطلوب استفاده کنیم.
وی افزود: ما می‌توانیم از ظرفیت نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها نیز استفاده کنیم، تا همایش را در سطح ملی اجرا کنیم.
وی در ادامه همچنین با اشاره به دور بودن از دیدگاه صنفی گرایی، گفت: کارها نباید فقط به‌صورت صنفی و درون سازمانی دیده شود بلکه باید به‌صورت یک کار ملی دیده شود و بخش‌های مختلف نیز باید با این مسئله درگیر شوند.
ربانی افزود: توجه به کشاورزان با اندوخته‌های کوچک، باتوجه به اینکه ۷۰ درصد صنعت کشاورزی کشور ما به‌صورت کشاورزان با زمین‌های کوچک است، لذا باید توجه ویژه‌ای نسبت به کشاورزان با اراضی و اندوخته‌های کوچک بشود و باید بررسی بهتری برای ارائه خدمت و حمایت بیشتر از این قشر زحمت‌کش بشود.
نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پایان سخنان خود گفت: باید ارزیابی‌هایی نسبت به ضریب نفوذ بیمه صندوق در بین کشاورزان و اینکه نقش بیمه نیز به چه میزان بوده، در کمیته تخصصی شکل بگیرد و در نهایت با بررسی آسیب‌ها بازنگری‌های لازم نیز انجام شود.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید