Iranian Agriculture News Agency

از دیدار با خانواده شهدا تا برپایی نمایشگاه مهندسی رزمی در هفته دفاع مقدس

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی گفت: رونمایی از کتاب و بنر اختصاصی از دستاوردهای جهاد در دفاع مقدس، یادبود شهدا، بر پایی نمایشگاه مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد، روایتگری ایثارگران از خاطرات دفاع مقدس و دیدار با خانواده شهدا از برنامه‌های ما در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

از دیدار با خانواده شهدا تا برپایی نمایشگاه مهندسی رزمی در هفته دفاع مقدس
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدرضا قائد عبدی مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری امروز که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، بیان کرد: جهاد سازندگی با محوریت محرومیت‌زدایی از روستاها و مکان‌های کم برخوردار تاسیس شد و هم‌زمان با آغاز جنگ نقش پشتیبانی و مهندسی رزمی جنگ را بر عهده گرفت و به عنوان یکی از ارکان اصلی جنگ در کنار ارتش و سپاه قرار گرفت.
وی افزود: جهاد سازندگی ۶ قرارگاه، هفت تیپ پشتیبانی، هفت تیپ مهندسی ،۴۳ گردان مهندسی رزمی، ۲۶ گردان پشتیبانی و ۲۵ ستاد پشتیبانی در کشور داشت و با اعزام بیش از ۵۴۰ هزار نفر نیرو و سه هزار و 396 شهید، ۲۳ هزار و ۱۹۶ جانباز و ۱۸۱ آزاده دین خود را به نظام ادا کرده است.
مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی ساخت پل بعثت در خرمشهر را یکی از افتخارات جهادگران هشت سال دفاع مقدس دانست و ادامه‌ داد: در زمان هشت سال دفاع مقدس، جهادگران جهادسازندگی با تبیین جهادی و اصول علمی توانستند پل بعثت را در محلی از اروند که رودخانه ۹۰۰ متر عرض و حداکثر ۱۲ متر عمق دارد با استفاده از لوله‌‌های فولادی به طول ۱۲ متر و قطر ۱۴۲ سانتیمتر به‌کار بگیرند.
قائد عبدی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور آغاز می‌شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی مانند گذشته با برنامه‌ریزی‌های مدون در ابتدای سال پیشرو بوده و تامین اعتبار برای برنامه‌ها انجام شده است.
وی بااشاره به اینکه یکی از وجه تمایزهای جهاد ابتکارات، خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها بر مبنای اصول علمی و دانش‌بنیان بوده است، خاطرنشان کرد: اولین سوخت جامد موشک در مراکز تحقیقاتی جنگ جهاد توسط سردار تهرانی مقدم پایه‌ریزی شد لذا مبنای جهاد سازندگی علمی است.
مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با برنامه‌های هفته دفاع مقدس اضافه کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان‌ها با مسئولیت استاندارها، در شهرستان‌ها با مسئولیت فرماندهان، در نیروهای مسلح با روسای ستاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، در جهاد سازندگی با مسئولیت اداره کل امور ایثارگران و سایر نقاط کشور توسط پایگاه های مقاومت بسیج انجام خواهد شد.
قائد عبدی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای سال تاکنون قبل از ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه ریزی های لازم را انجام داده است، تا جایی که امسال یک هزار و ۱۸۶ برنامه در قالب پنج هزار و ۹۰۰ فعالیت در سراسر کشور به تفکیک سازمان ها مشخص و اجرا خواهد شد.
وی افزود: در ستاد وزارت جهاد کشاورزی گردهمایی ملی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی رزم جنگ جهاد با حضور بیش از ۶۰۰ فرمانده در روز 6 مهرماه برگزار خواهد شد و برنامه‌ریزی شده که ریاست جمهوری، معاونین ایشان و مقامات لشکری حضور داشته باشند تا بتوانیم فرهنگ و تفکر جهادی را زنده نگه داریم.
قائد عبدی ادامه داد: رونمایی از کتاب و بنر اختصاصی از دستاوردهای جهاد در دفاع مقدس، یادبود شهدا، بر پایی نمایشگاه مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد، روایتگری ایثارگران از خاطرات دفاع مقدس و دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه‌های ما خواهد بود.
وی با تاکید بر این نکته که از هر بستر و امکانی برای جهاد تبیین استفاده خواهیم کرد، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری جهاد تبیین یک واجب ضروری است لذا از فضاسازی در مترو و اماکن عمومی در این امر استفاده خواهیم کرد.
مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در راستای گام دوم انقلاب دستاوردهای علمی و دانش پایه مهندسی رزمی را در قالب یک کتاب رنگ آمیزی تحت عنوان سنگر در اختیار نوجوانان قرار خواهیم داد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند نظم جهانی و مدیریت جهانی در حال تغییر است، گفت: آنچه امروز بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد نظم و نوع مدیریت کشورها است تا بتوانند نظم جهانی را به دست بگیرند. شاکله قدرت کشورهایی مانند امریکا به هم ریخته است، کشورهایی موفق خواهند بود که نوع مدیریت خود را به‌روز انتخاب کنند.
قائد عبدی تصریح کرد: مدیریت و تفکر جهادی می‌تواند نقش مهمی در مدیریت و نظم جهانی داشته باشد.
وی با بیان اینکه نقش محوری زنان در شئون جامعه از بعد خانواده، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مد نظر ما است، عنوان کرد: از این رو گردهمایی برای زنان ایثارگر در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در پایان خاطرنشان کرد: برای روز ۲۹ شهریورماه دو هزار نفر از خانواده‌های هشت سال دفاع مقدس با مقام معظمی رهبری دیدار خواهند داشت که سهم جهاد سازندگی ۱۰۰ نفر از ایثارگران، خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، راویان راهیان نور و فعالان دفاع مقدس است.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید