Iranian Agriculture News Agency

بهره‌برداری از سامانه نوین آبیاری در اصفهان

آیین بهره‌برداری از سامانه نوین آبیاری مزارع فاز یک و سه اراضی شرکت کشاورزی سیادت فربد در اراضی کشاورزی پایگاه هشتم شکاری(شهید بابایی) استان اصفهان برگزار شد.

بهره‌برداری از سامانه نوین آبیاری در اصفهان

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان، افتتاح این پروژه به مناسبت هفته دولت با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهادکشاورزی، فرماندار شهرستان اصفهان، تعدادی از مدیران و مسئولان استان، بهره‌برداری از سامانه نوین آبیاری مزارع فاز ۱ و ۳ اراضی شرکت کشاورزی سیادت فربد در اراضی کشاورزی پایگاه هشتم شکاری(شهید بابایی) انجام شد.

این طرح در سطح ۶۹۳ هکتار به بهره‌برداری رسید، در این طرح از سیستم کم فشار- نوار تیپ بهره گرفته شده و از تجهیزات به روز در تکمیل آن استفاده شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک در آیین افتتاح این طرح بیان کرد: امروز موضوع امنیت غذایی از اهمیت بسیار بالایی در سراسر دنیا برخوردار است و کشاورزی پایه اصلی این بخش محسوب می‌شود.

صفدر نیازی اضافه کرد: از وظایف ما این است که در مسیر افزایش بهره‌وری به منظور رشد تولید قدم برداریم و در این زمینه میزان مصرف آب را به حداقل برسانیم که خوشبختانه در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در سطح استان و کشور شکل گرفته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اصفهان همواره پیشتاز است و کشاورزان بسیار پیشرویی در اصفهان داریم که در کشور سرآمد هستند و لذا وظیفه ما حمایت از آن‌ها است، بخش کشاورزی یکی از بخش‌های همراه با حاکمیت است و واقعا هم مظلوم است، کشاورزان اقشار زحمتکش و پرتلاش جامعه هستند و باید از آن‌ها حمایت کرد.

مهرداد مرادمند، رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان نیز در این آیین با گرامیداشت هفته دولت خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته دولت، ۱۴۸ پروژه بزرگ بخش کشاورزی با اعتبار بیش از ۸۲۰ میلیارد تومان در استان اصفهان به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: از این تعداد پروژه، ۵۵ پروژه در بخش آب و خاک و امور فنی مهندسی، ۴۹ طرح در بخش تولیدات گیاهی، ۱۴ پروژه در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری، ۹ طرح در بخش تعاون روستایی و هفت طرح در بخش دام و طیور و آبزیان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اضافه کرد: همچنین هفت طرح در زمینه عشایر، پنج طرح در بخش تحقیقات کشاورزی، یک طرح در بخش دامپزشکی و یک پروژه مرتبط با صنایع کشاورزی از دیگر طرح‌ها هستند.

مرادمند افزود: سهم آورده بخش خصوصی در اجرای این طرح‌ها بسیار پررنگ است و نشان‌دهنده استقبال چشمگیر بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است، خوشبختانه توزیع شهرستانی پروژه‌ها به خوبی انجام شده و شهرستان‌های مختلف استان از برکات اجرای این طرح‌ها بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید