Iranian Agriculture News Agency

پوشش بیمه‌ای دیم‌زارها افزایش می‌یابد

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از افزایش پوشش بیمه‌ای محصولات دیم‌زارهای کشور تا سقف 100 درصد خبر داد.

پوشش بیمه‌ای دیم‌زارها افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار ایانا، سید مصطفی سید هاشمی روز سه شنبه در مراسم معرفی طرح‌ها و خدمات نوین کشاورزی به مناسبت هفته دولت بیان کرد: موضوع بیمه بسیار اهمیت دارد که در اسلام به آن اشاره شده است و‌موافقان و‌مخالفان سختی دارد.

وی ادامه داد: در اصطلاح امروز می‌گوییم بیمه یعنی کنترل ریسک، بیمه ریسک و خطرات را به کمترین حد خود می‌رساند.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اجرای طرح بیمه دیم‌زارها گفت: بیمه دیم با اندیشه مقام معظم رهبری و با همکاری سایر مسئولان آغاز شده است. قرارداد بیمه در دورترین نقاط کشور امضا می‌شود که با بیمه بدنه خیلی متفاوت است. بنابراین در بیمه دیم‌زارها باید توافق شود که چه میزان در مقابل بیمه خسارت پرداخت شود.

سید هاشمی افزود: سال اول صد درصد اراضی دیم بیمه شدند. سال دوم ۵۴ و سال سوم ۴۴ درصد بیمه شدند که نیاز به آسیب‌شناسی دارد. این روند دو دلیل دارد یکی نرخ که باید متناسب باشد تا بیمه‌گذار جذب شود و دوم نوع برخورد با مشتری و حضور فعال در عرصه است.

وی ادامه داد: پهناوری شعب شما باید برای بیمه افزایش یابد.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیان کرد: پنج میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار برنامه‌ریزی کشت دیم از ۶ میلیون هکتار اراضی دیم موجود در کشور انجام شده است. در حال حاضر برای گیاهان دارویی ۱۰۰ درصد حق بیمه و برای گندم و جو ۵۰ درصد حق بیمه پرداخت می‌شود.

سید هاشمی اضافه کرد: امسال ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی و رئیس ستاد بحران تصمیم گرفتیم که پوشش بیمه را افزایش داده و 100 درصد حق بیمه در پرداخت شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید