Iranian Agriculture News Agency

افتتاح و بهره‌برداری از ۲۳۰۰ طرح کشاورزی کشور همزمان با هفته دولت

وزیر جهاد کشاورزی از افتتاح و بهره‌برداری ۲۳۰۰ طرح کشاورزی در سراسر کشور همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: مناطق کم‌برخوردار در صدر جدول قرار دارند.

افتتاح و بهره‌برداری از ۲۳۰۰ طرح کشاورزی کشور همزمان با هفته دولت

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در هفته دولت ۲۳۰۰ طرح بخش کشاورزی در ۱۲ زیربخش در کشور افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: این طرح‌ها در مجموع با اعتباری معادل ۲۴۰ هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال هزینه‌کرد به اتمام رسیده است.

وی افزود: از این میزان هزینه‌کرد؛ مبلغ ۳۱ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی، ۲۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی، اعم از استانی و ملی و بقیه با رقم ۱۸۶ هزار و ۹۶۶ میلیارد ریال در قالب مشارکت مردمی است.

نیکبخت با تاکید بر صدرنشینی مناطق کم‌برخوردار در تعداد طرح افتتاح شده تصریح کرد: علاوه بر توجه بیشتر به این مناطق، زیربخش آب و خاک به عنوان منابع پایه کشاورزی با یک هزار و ۹۵ طرح قابل افتتاح و ۴۸ درصد فراوانی پیشتاز است.

وی با حساس خواندن سبد کالایی دام و طیور در سفره مردم گفت: بنا بر این ضرورت، زیربخش دام و طیور نیز با اختصاص ۳۷ درصد از کل اعتبارات هزینه شده، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

وزیر جهاد کشاورزی با مهم خواندن معیشت کشاورزان بیان کرد: طرح‌های قابل افتتاح کشاورزی در هفته دولت با ایجاد ۲۵ هزار و ۸۵۷ فرصت جدید شغلی، ۴۴ هزار و ۲۲ اشتغال را تثبیت می‌کند و در عین حال ۴۲۰ هزار و ۴۵۸ خانوار از مواهب آن بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید