Iranian Agriculture News Agency

مبلغ خرید گندم از کشاورزان کشور از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه مبلغ خرید تضمینی گندم از کشاورزان کشور از مرزِ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد، گفت: این مبلغ بابت خرید ۶ میلیون و ۸۷۸ هزار تن گندم به گندم‌کاران پرداخت می‌شود.

مبلغ خرید گندم از کشاورزان کشور از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)، سید سعید راد با تأکید بر اینکه تاکنون ۴۵۳ هزار کشاورز در سراسر کشور، گندم تولیدی خود را در قالب یک میلیون و ۲۴۳ هزار محموله به مراکز خرید این محصول تحویل داده‌اند، افزود: خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته در همین مدت، از رشدی بیش از ۲۵ درصد برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه مبلغ گندم‌های خریداری شده از کشاورزان ۳۱ استان کشور تا صبح امروز، ۱۰۳ هزار و ۲۳۹ میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: بیش از ۵۳ درصد از این میزان به حساب گندمکاران واریز شده و پیگیریِ پرداخت مابقی مطالباتِ این عزیزان نیز در جریان است.

راد با بیان این که با توجه به میزان خرید گندم، ۶۰ درصد مبلغ پرداختی به کشاورزان سه استانِ خوزستان، فارس و گلستان پرداخت شده است، ادامه داد: بعد از این سه استان، بیشترین مبلغ را کشاورزان استان‌های کرمان، خراسان رضوی، کرمانشاه، لرستان، تهران و اردبیل دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به این که بین ۷۵ تا ۱۰۰ درصد از مطالبات کشاورزان ۷ استان بابت تحویل گندم به حساب ایشان واریز شده است، افزود: به ترتیب گندمکاران استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، خوزستان، قم، سیستان و بلوچستان، بوشهر و کرمان، بیشترین درصد دریافت مطالبات خود را داشته‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر این که تاکنون در کشور یک میلیون و ۳۸۵ هزار تن گندم بیشتر از سال گذشته خریداری شده است، یادآور شد: با تداوم روند موجود و با توجه به اینکه خرید گندم در بخشی از مناطق شمال و غرب کشور ادامه دارد، پیش‌بینی می‌شود تا آخر تیرماه جاری از رکورد خرید ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم سال ۱۴۰۱ عبور کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید