Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان چای کشور به ایانا خبر داد:

پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی بدون بهره با تنفس ۲ ساله به چایکاران و کارخانجات فرآوری چای از آذر ماه سال جاری آغاز می شود.

پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی بدون بهره به چایکاران و کارخانجات


پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی بدون بهره با تنفس ۲ ساله به چایکاران و کارخانجات فرآوری چای از آذر ماه سال جاری آغاز می شود.


محمد ولی روز بهان رئیس سازمان چای کشور امروز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با بیان این مطلب افزود: پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی بدون بهره با تنفس ۲ ساله و بازپرداخت ۵ ساله از آذر ماه سال جاری آغاز می شود که قسمتی از این تسهیلات به چایکاران و قسمتی جهت بهسازی به کارخانجات فرآوری چای اختصاص می یابد.
وی گفت: اعطای این تسهیلات به ازای هر هکتار هرس کف بر، ۶ میلیون تومان و هر هکتار هرس کمربر، ۳ میلیون تومان است، همچنین تسهیلات مختلفی به چایکاران عضو صندوق اختصاص می یابد که بیش از ۹۰ درصد چایکاران با پرداخت کامل قدرالسهم عضو صندوق چایکاران شدند.
رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه برنامه های حمایتی دولت از چایکاران از سال ۹۳ شامل افزایش منطقی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای و استمرار آن آغاز شده، افزود: برنامه های حمایتی در راستای بهره وری بیشتر باغات چای و توسعه شبکه آبیاری تحت فشار انجام می شود تا روند تولید برگ سبز چای افزایش یابد.
روز بهان با بیان اینکه در سال جاری حدود ۱۰٨ هزار تن برگ سبز چای به ارزش ۲۰۳ میلیارد تومان تولید و از چایکاران خریداری شده که تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان معادل ۶۵ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
وی افزود: تولید چای خشک از ۱۴ هزار و ۶۰۰ تن در سال ۹۳ به ۳۱ هزار تن در سال ۹۵ رسید و در سال ۹۶ باوجود خشکسالی شدید تا کنون ۲۴ هزار تن چای خشک تولید شده است.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید