Iranian Agriculture News Agency
ارزشمند ترین برندهای جهان کدامند


ارزیابی ارزش برندها برای فعالان اقتصادی به خصوص فعالان بازار سهام اهمیت زیادی دارد. در سال جاری اپل ارزشمندترین براند در دنیا نام گرفته است و ارزش این برند بالغ بر ۱۸۴ میلیارد دلار امریکا اعلام شد.


به گزارش ایانا از مرکز مطالعاتی interbrand، ارزشمندترین برندهای دنیا برندهای فعال در عرصه تکنولوژی هستند. طبق گزارش سال ۲۰۱۷، از میان ده برند ارزشمند در دنیا هفت براند درحوزه تکنولوژی فعالیت می کنند.
دومین برند ارزشمند در دنیا براند گوگل با ارزش۱۴۱.۷۰ میلیارد دلاری است. دو برند اپل و گوگل تنها برندهایی هستند که ارزش آن ها بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار است و با توجه به نوآوری های انجام شده در این صنعت، انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۸ میلادی ارزش آن ها بین ۱۰ تا ۱۶ درصد افزایش یابد. سه برند غیر فعال در حوزه تکنولوژی، برندهای کوکاکولا، تویوتا و مرسدس بنز هستند.
جایگاه برندهای غیر فعال در حوزه تکنولوژی کجاست
کوکا کولا یکی از قدیمی‌ترین برندهای فعال در صنعت نوشیدنی و غذایی دنیا است. این برند با ارزشی برابر با ۷۰ میلیارد دلار امریکا جایگاه چهارم جهان را دارد. ارزش برند تویوتا ۵۰.۲۹ میلیارد دلار و ارزش برند مرسدس بنز ۴۷.۸۳ میلیارد دلار است و این دو به ترتیب جایگاه هفتم و نهم فهرست ارزشمندترین برندهای دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.
برندهای ارزشمند به کدام کشور تعلق دارند
نکته دیگر این است که از میان ده برند ارزشمند در جهان، هفت برند امریکایی، دو برند آسیایی و یک برند اروپایی است. برندهای آسیایی در این فهرست، برندهای سامسونگ و تویوتا هستند که به ترتیب جایگاه ششم و هفتم این فهرست را به خود اختصاص داده‌اند و برند مرسدس بنز متعلق به کشور آلمان است. ارزش برند سامسونگ برابر با ۵۶.۲۵ میلیارد دلار است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید