Iranian Agriculture News Agency

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بعضی رسانه ها، بدون علم و اگاهی و بدون در نظر گرفتن منافع ملی، اقدام به انتشار اخبار غیرواقعی در رابطه با عدم تکافوی کالاهای اساسی کرده اند که متاسفانه حاصلی جز تشویش اذهان مردم عزیز و التهاب در بازار ندارد و نهایتا دود این اقدام آن ها به چشم اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه می رود و سود آن را دلالان و سودجویان می برند.

30 هزارتن برنج و 50 هزارتن شکر برای تنظیم بازار ماه رمضان عرضه می شود
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برای تنظیم بازار ماه رمضان و جلو گیری از افزایش قیمت ها، به هر میزان که نیاز باشد کالا در سراسر کشور توزیع خواهیم کرد.
به گزارش ایانا از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف تاکید کرد: با توجه به ذخایر مناسب کالاهای اساسی شامل: گندم، برنج، شکر و روغن در کشور، بابت میزان توزیع و تنظیم بازار این کالاها در ایام ماه رمضان هیچگونه مشکلی نداریم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: به منظور تنظیم بازار و تامین نیاز مصرفی مردم در ایام ماه مبارک رمضان، توزیع کالاهای اساسی برنج و شکر با قیمت مصوب از روز شنبه 31 اردیبهشت در سراسرکشور شروع شده و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.
وی اعلام کرد: همچون سنوات گذشته، برای تنظیم بازار برنج در ایام ماه مبارک رمضان و به منظور حفظ ثبات قیمت ها و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی سودجویان و دلالان، مقدار 30 هزار تن برنج در شبکه‌ی توزیع تعاونی ها و فروشگاه های زنجیره ای با قیمت 2700 تومان برای مصرف کنندگان، تحت عنوان طرح ضیافت توزیع می کنیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور مقدار 20 هزار تن شکر سفید اعلا با توجه به افزایش مصرف شکر در این ایام، به قیمت 2855 تومان برای مصرف کننده نهایی توسط این شرکت در سراسر کشور توزیع می شود.
سیف افزود: همچنین مقدار 30هزار تن شکر با قیمت مصوب 2520 تومان به صنف و صنعت مرتبط شامل: شیرینی پزها و زولبیا پزها، برحسب میزان ظرفیت تولیدی آنها، از طریق عرضه در بورس و صدور حواله توسط شرکت فروخته خواهد شد، تا شاهد ثبات قیمت در بازار این کالاها هم باشیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به انتشار برخی اخبار غیرواقعی در زمینه کمبود و کاهش موجودی برنج کشور تأکید کرد: در حال موجودی برنج این شرکت مناسب است و ما توزیع را آغاز کرده ایم اما در حال حاضر خریدار ندارد؛ به علاوه اینکه مقدار 100هزار تن برنج خریداری شده از خارج هم بارگیری شده و به زودی وارد بنادر کشور می شود.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران انتشار اینگونه خبرهای غیر واقعی را در راستای منافع دلالان و سودجویان برشمرد.
سیف تصریح کرد: بعضی رسانه ها، بدون علم و اگاهی و بدون در نظر گرفتن منافع ملی، اقدام به انتشار اخبار غیرواقعی در رابطه با عدم تکافوی کالاهای اساسی کرده اند که متاسفانه حاصلی جز تشویش اذهان مردم عزیز و التهاب در بازار ندارد و نهایتا دود این اقدام آن ها به چشم اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه می رود و سود آن را دلالان و سودجویان می برند.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید