Iranian Agriculture News Agency

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

وزارت صنعت، معدن و تجارت عوارض صادراتی تخم مرغ را به ازای هر کیلوگرم 4 هزار ریال تا پایان مرداد ماه ۹۹ تعیین کرد.

تعیین عوارض صادراتی تخم مرغ؛ ٤٠٠ تومان در هر کیلوگرم

 

 

به گزارش ایانا از گمرک ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه‌ای از تعیین عوارض صادراتی تخم مرغ به ازای هر کیلوگرم 4 هزار ریال تا پایان مرداد ۹۹ خبر داد. همچنین از ابتدای شهریور ماه گمرک ایران میزان عوارض صادراتی را تعیین می‌کند و نیز سقف میزان صادرات در هر ماه هشت هزار و ۵۰۰ تن است.

گمرک پیرامون برقراری ممنوعیت صادرات تخم مرغ تا بازگشت آرامش به بازار تخم مرغ آورده است، مطابق مصوبه جلسه ۹۶ تنظیم بازار کشور با توجه به تصمیم های جلسه ٢٤ تیرماه ١٣٩٩ کمیته رصد و پایش تنظیم بازار تخم مرغ و از آنجایی که نرخ تخم مرغ در مرغداری اکنون در محدوده قیمت مصوب است، نسبت به رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ و اجازه صادرات از این تاریخ در چارچوب ضوابط و بر اساس عوارض پیشنهادی به این شرح اقدام شود.

نرخ دلاری صادرات هر کیلوگرم تخم مرغ و از آنجایی که نوسان های افزایشی غیر متعارف نرخ دلار موجب خروج غیرمتعارف این کالا می شود و میزان عوارض صادراتی هر کیلوگرم تخم مرغ معادل ۲۵ درصد ارزش ریالی میانگین نرخ دلار در سامانه سناریت در روز صادرات تعیین می شود.

همچنین به منظورتسهیل و تسریع در انجام صادرات برای مردادماه سال ۹۹ به ازای هر کیلوگرم چهار هزار تومان ثبت اقدام شود، بدیهی است از ابتدا شهریورماه گمرک مکلف می شود با اخذ متوسط نرخ میانگین موزون دلار از سامانه سناریت بانک مرکزی نسبت به محاسبه عوارض و اخذ آن اقدام کند و تمام صادر کنندگان مکلف به برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور مطابق ضوابط ابلاغی بانک مرکزی هستند.

سقف میزان صادرات ماهانه تخم مرغ معادل میانگین صادرات 4 ماه اخیر (حداکثر 8 هزار و ۵۰۰ تن در ماه) است و مقادیر مازاد بر این عدد با کنترل قیمت‌های بازار داخلی و مشروط به رعایت قیمت مصوب درب مرغداری در چارچوب بند ۴ تصمیم های جلسه ٢٤ تیرماه ٩٩ کمیته رصد و پایش بر عهده اتحادیه مرکزی مرغداران میهن و یا مجوز اتحادیه مربوطه است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید