Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل امور عشایر استان ایلام:

مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: عشایر استان ۳۰۰ هزار راس دام مازاد دارند که در مرحله اول ۵۷ هزار راس آن خرید تضمینی می‌شود.

دام مازاد عشایر ایلام خرید تضمینی می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در ایلام، فرشاد یاسمی بیان داشت: هر راس دام به قیمت ۴۵ هزار تومان برای هر کیلو خرید تضمینی می شود.

وی افزود: زمینه های خرید دام مازاد در استان فراهم شده است و در صورت رفع نواقص موجود در کشتارگاه ایلام خرید دام مازاد از دامداران آغاز خواهد شد.

یاسمی ادامه داد: از مسوولان کشتارگاه خواسته شده است تا نواقص موجود را تا پایان هفته جاری مرتفع و شرایط را برای کشتار دام مازاد فراهم کند.

وی یادآور شد: در این طرح که با مشارکت شرکت پشتیبانی امور دام انجام می شود دام های مازادی که دارای فاکتورهای تعریف شده باشند، خریداری می شود.

وی اضافه کرد: احشامی که دارای بیمه، پلاک کوبی، کارت چرا و سایر موارد از قبل مشخص شده باشد خریداری می شود. یاسمی در مورد قیمت تعیین شده خرید تضمینی دام هم گفت: این قیمت با توجه به اینکه دام های جوان و پیر با هم خریداری می شوند و فقط به دام های جوان دارای گوشت تازه بسنده نمی شود، برای دامدار و مباشر خرید منصفانه است و دست دلالان نیز کوتاه می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید