Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل امور عشایر استان ایلام گفت: ۳۰ هزار تن جو برای خوراک دام های عشایر این استان مورد نیاز است که این میزان به وزارت جهادکشاورزی سفارش داده شده است.

عشایر ایلام 30 هزار تن جو نیاز دارند.

به گزارش خبرنگار ایانا در ایلام، فرشاد یاسمی مدیر کل امور عشایر استان ایلام، گفت:  مقدار جو سفارش داده شده از نوع وارداتی بوده و نیاز دامداران به این نهاده دامی را مرتفع می سازد.

وی افزود: همچنین پس از برداشت محصول، کاه، کلش و پس چرای مزارع نیز از کشاورزان خریداری و ذخیره سازی می شود و به تدریج بین گله داران متقاضی توزیع خواهد شد.

یاسمی یادآور شد: به دستور دادستانی امسال آتش زدن پس چرای مزارع توسط کشاورزان بعد از برداشت محصول ممنوع بوده و با فرد خاطی نیز برابر قانون برخورد می شود.

وی اضافه کرد: خروج هرگونه کاه، کلش و علوفه مزارع از استان نیز ممنوع است و باید پس چرای مزارع برای مصرف احشام داخل استان مورد استفاده قرار گیرد بر این اساس روند خرید کاه و کلش از کشاورزان در حال انجام است.

وی علت اصلی کمبود نهاده های دامی در استان را خشکسالی و کاهش بارش نزولات جوی دانست و توضیح داد: در سال آبی جاری استان ایلام دچار خشکسالی شد و مراتع و حتی اراضی زراعی از رشد مطلوبی برخودار نشد.

مدیرکل امورعشایر استان ایلام افزود: خشکسالی اخیر باعث شد تامین نهاده های دامی بامشکل مواجه شود و در این راستا برنامه ریزی هایی صورت گرفته است تا نهاده های دامی دامداران با سهولت در اختیار آنها قرار بگیرد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید