Iranian Agriculture News Agency

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام خبر داد؛

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از احداث کارخانه روغن کشی کلزا در استان خبر داد.

احداث کارخانه روغن کشی کلزا

به گزارش خبرنگار ایانا در استان ایلام، اصغر باباخانی مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام، گفت: ۸۵ درصد روغن مورد نیاز کشور از محل واردات تامین می شود که ایجاد کارخانه های فراوری روغن می تواند میزان وابستگی به وارات روغن را در کشور کاهش دهد.

باباخانی افزود: کلزای تولیدی استان ایلام کفاف تامین روغن مورد نیاز این استان را می دهد و بنابراین احداث کارخانه فرآوری روغن در استان یک نیاز و ضرورت به شمار می رود که برای ایجاد آن با سرمایه گذاران مختلف رایزنی شده است.

وی یادآور شد: توسعه کشت دانه روغنی کلزا در دستور کار سازمان جهادکشاورزی استان قرار دارد و با تکمیل طرح های سامانه گرمسیری، مهار آب های مرزی و احیای اراضی جنوب استان از آب سد کرخه، توسعه کشت دانه روغنی کلزا افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در صورت تاسیس کارخانه روغن کشی کلزا، علاوه بر استخراج روغن از محصولات کلزای تولیدی داخل استان، از تولیدات دیگر استان های همجوار نیز برای تامین خوراک مورد نیز این کارخانه استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه مکان احداث کارخانه از قبل تعیین شده است، گفت: ایجاد و تجهیز کارخانه روغن کشی کلزا یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ( ۱۶۰ میلیارد تومان) اعتبار نیاز دارد.

باباخانی اظهار کرد: همچنین یک کارخانه روغن کشی از دانه روغنی کنجد در استان ایلام با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی با ظرفیت ۴۸ تن در شهرستان دهلران با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار در حال احداث است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید