Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی ایلام؛

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: تفاوت قیمت با استان‌های همجوار مشکل اصلی بازار مرغ این استان است و باعث نابسامانی در این بازار شده است.

مشکل اصلی قیمت مرغ در استان ایلام چیست؟

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایانا در استان ایلام ، دکتر درخشنده رحیمی بیان کرد: هم اکنون فروش مرغ در کشتارگاه در استان ایلام هر کیلوگرم ۱۶ هزار تومان برای عرضه کننده و ۲۰ هزار تومان برای مصرف کننده است.

وی افزود: در حالی که استان های همجوار هر کیلوگرم مرغ را در کشتارگاه ۲۰ هزار تومان برای فروشنده و ۲۸ هزار تومان برای مصرف کننده در نظر گرفته اند.

رحیمی با بیان اینکه هم اکنون تفاوت قیمت مرغ در استان ایلام با استان های همجوار بین چهار تا ۶ هزار تومان است، یادآور شد: قیمت مرغ در استان های همجوار از وضعیت باثباتی برخوردار نیست و همین امر موجب بروز مشکلات عدیده ای برای صنعت مرغ ایلام شده است.

وی اضافه کرد: مرغداران ایلامی با توجه به این وضعیت تمایلی به عرضه مرغ خود به داخل استان ندارند و محصول تولیدی خود را از طرق مختلف و پنهانی به استان های همجوار ارسال می کنند.

وی گفت: بر اساس تصویب ستاد تنظیم بازار، نیروی انتظامی از خروج وسایل نقلیه حامل هرگونه مرغ زنده یا کشتار فاقد مجوز که به طور غیرقانونی قصد خروج از استان را داشته باشند، جلوگیری می کند.

رحیمی افزود: در طول هفته گذشته ۲۴۱ تن مرغ شامل ۶۱ تن مرغ گرم کشتار روز توسط ۲ کشتارگاه فعال استان و همچنین ۱۸۰ تن مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی امور دام در اختیار عاملان توزیع برای عرضه به بازار مصرف قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: باوجود مشکلات فراروی تولیدکنندگان ناشی از کاهش جوجه ریزی در دوره قبل، کشتارگاه های استان با حداقل تامین مرغ کشتاری فعال بوده اند و اکنون با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته توسط از ابتدای آذرماه نهاده های توزیعی شامل ذرت و کنجاله سویا به مرغدارانی که مرغ تولیدی خود را با قیمت تعیین شده در اختیار کشتارگاه های استان قرار می دهند، عرضه می شود.

لازم به ذکر است:  ۴۰۰ واحد مرغداری در استان ایلام مجوز فعالیت دارند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید