Iranian Agriculture News Agency

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: خام فروشی و نداشتن برند و بسته بندی ویژه برای فرآورده های دامی را یکی از معضلات استان در عدم موفقیت در معرفی و فروش تولیدات کشاورزی و دامی استان است.

نظام مهندسی کشاورزی برای جلوگیری از خام‌فروشی و برندسازی چاره‌اندیشی کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایانا در استان ایلام ، «جهانگیر رستمزاد» در دیدار با اعضای نظام مهندسی کشاورزی استان، اظهار کرد: برندسازی، فرآوری و بسته بندی نقش بسیار مهمی در افزایش ارزش افزوده و همچنین ارزش‌گذاری فرآورده‌های تولید شده دارد.

مهندسان نظام مهندسی کشاورزی باید در بخش های مختلف به فکر چاره برای رفع این مشکلات باشند و از توان و تخصص خود در راستای استفاده مطلوب از ظرفیت های استان در حوزه کشاورزی نهایت استفاده را ببرند.

وی با بیان اینکه استان ایلام با توجه به ظرفیت هایی که در بخش کشاورزی دارد و همچنین وجود سه میلیون راس دام سبک و سنگین و تولیدات دامی قابل توجه در صورت استفاده مناسب از سیستم مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی و تکمیلی می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان بخش کشاورزی در زمینه افزایش بهره وری در تولید و ارزش افزوده فرآورده های دامی جایگاه مناسبی به دست آورد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: اکنون سامانه گرمسیری در حال راه اندازی است و سطح اراضی آبی استان از ۹۰ هزار هکتار به ۱۲۰ هزار هکتار افزایش یافته که با بهره برداری کامل از این سامانه اراضی آبی به ۱۶۰هزار هکتار افزایش پیدا خواهند کرد.

رستمزاد تصریح کرد: ۸۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح نیاز است که با پیگیریهای استاندار و با جذب و تخصیص این اعتبار طرح تکمیل و کشاورزان بیشتری می توانند از آن بهره مند شوند.

وی از اعضای نظام مهندسی کشاورزی خواست تا در قالب تعاونی برای اجرای طرح های مختلف کشاورزی فعالیت خود را شروع کنند و کشاورزی استان را از حالت سنتی به صنعتی و مدرن توسعه دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، رستمزاد ایجاد گلخانه را یکی از ظرفیت های استان برشمرد و گفت: افرادی که با توان و تخصص در این زمینه می خواهند فعالیت کنند مورد حمایت ما از نظر صدور مجوزها و تسهیلات قرار خواهند گرفت.

بر اساس آمار اکنون پنج هزار و ۴۶۰ نفر در استان ایلام دانش آموخته بخش کشاورزی عضو سازمان نظام مهندسی ایلام هستند که ۲۵ درصد آنها دارای تحصیلات دکترا است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید