Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهادکشاورزی ایلام

رییس سازمان جهادکشاورزی ایلام گفت: طرح تامین اعتبار یک هزار و ۲۴۵ هکتار از اراضی منطقه کهره - داجیوند شهرستان تازه تاسیس هلیلان در صورت تامین اعتبار تا پایان آذرماه امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

طرح تامین آب هزار هکتار از اراضی هلیلان آذرماه به بهره برداری می‌رسد

محمدعلی اقدسی در گفت و گو با خبر نگار خبرگزاری ایانا در استان ایلام بیان داشت: برای به بهره برداری رسیدن این میزان از اراضی هلیلان به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تخصیص این مبلغ پروژه تا پاییز امسال افتتاح می شود.

وی افزود: کل پروژه تامین آب منطقه کهره - داجیوند شهرستان هلیلان سه هزار هکتار است که روند احداث آن از سال ۱۳۸۹ آغاز شد و برای تکمیل نهایی آن در مجموع ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

اقدسی یادآور شد: این پروژه با بهره مندی از ۱۴ پمپ فشار قوی، ۱۸ کیلومتر خطوط انتقال و چهار مخزن ذخیره مقدار یک هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه آب اراضی منطقه را تامین می کند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۱۰ میلیارد ریال برای این طرح آبیاری هزینه شده است، اضافه کرد: از این سه هزار هکتار، یک هزار و ۶۰۰ هکتار توسعه باغات و یک هزار و ۴۰۰ هکتار نیز اراضی زراعی است.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۴ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

بخش هلیلان تا بهمن ماه سال گذشته جزو شهرستان چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید