Iranian Agriculture News Agency

استاندار ایلام

استاندار ایلام گفت: سال گذشته از اعتبارات سیل ۵ و نیم میلیارد تومان و امسال هم از اعتبارات شهرستان بیش از ۵ میلیارد تومان به پروژه های پمپاژ آب کشاورزی شهرستان هلیلان اختصاص یافته است که مجری طرح قول داده است تا شهریورماه امسال این پروژه‌ها افتتاح شوند.

اختصاص 11 میلیارد تومان به پروژه‌های پمپاژ آب کشاورزی هلیلان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در پایان سفر به شهرستان هلیلان از حضور قاطبه مسئولان استان در این سفر تقدیر و اظهار کرد: در راستای تشکیل قرارگاه سازندگی هلیلان تصمیم گرفتیم به اتفاق مسئولان استانی به مناطق محروم بخش «زردلان» سفر کنیم و از نزدیک در جریان امور این منطقه محروم قرار بگیریم.

وی در ادامه گفت: در دو سال پیش که به بخش هلیلان سفر کردیم اصلی ترین خواسته مردم ارتقاء بخش به شهرستان بود که باتلاش های شبانه روزی پس از یک سال این امر محقق شد و ما امسال عیدی شهرستان هلیلان را به مردم منطقه تقدیم کردیم.

سلیمانی‌دشتکی با اشاره به اختصاص بیش 11 میلیارد تومان به سه مرکز پمپاژ در این شهرستان، خاطر نشان کرد: سال گذشته از اعتبارات سیل ۵ و نیم میلیارد تومان و امسال هم از اعتبارات شهرستان بیش از ۵ میلیارد تومان به پروژه های پمپاژ آب کشاورزی شهرستان هلیلان اختصاص یافته است که مجری طرح قول داده است تا شهریورماه امسال این پروژه‌ها افتتاح شوند.

وی در خصوص پمپاژ روستای «داجیوند» نیز تصریح کرد: روز یکشنبه هیئت هفت نفره‌ای به همراه دستگاه‌های مرتبط از این پروژه بازدید و نواقص را مشخص می کنند و ظرف مدت ۱۵ روز نسبت به رفع این نواقص و تحویل آن اقدام خواهند کرد.

استاندار ایلام مشکلات روستای محروم «ورمله» را جاده، آب و مسکن اعلام کرد و افزود: در روستای محروم میدر نیز مشکل برق، چاه آب و دیگر مشکلات هم مورد بحث و بررسی قرارگرفت و تلاش داریم به سرعت نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

نماینده عالی دولت در استان یکی از محروم‌ترین مناطق استان را زردلان دانست و گفت: در بازدید از این منطقه محروم جاده، آب شرب و پمپاژهای کشاورزی سه مشکل اساسی بود که درتماس تلفنی با معاون مناطق محروم ریاست جمهوری علی الحساب ۳ میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی از این منطقه در نظرگرفته شد و همچنین طی دو هفته آینده معاون مناطق محروم ریاست جمهوری به همراه مدیرعامل بنیادعلوی به منظور بررسی مسائل و مشکلات و محرومیت های منطقه زردلان به شهرستان هلیلان سفر خواهند کرد.

سلیمانی دشتکی سپس به مشکلات روستای «گادول» اشاره کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته منبع آب در این منطقه احداث شد و آب لوله کشی هم به منازل روستا کشیده شد اما امروز مردم درخواست گازکشی به روستا را نیز داشتند که در تماس تلفنی با مدیرعامل شرکت ملی گاز کشور قول مساعد را گرفتیم.

وی کار های انجام شده نظام و دولت را در شهرستان هلیلان ارزشمند دانست و افزود: امروز حضور جهادی مدیران برای رفع مشکلات شهرستان هلیلان مثال زدنی بود و همه ما بایست قدردان زحمات همه مسئولان در هر رده و صنفی برای خدمات رسانی به هلیلان باشیم.

در سفر استاندار ایلام به شهرستان تازه تاسیس هلیلان که سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان، کرمی معاون امور عمرانی استانداری ایلام، مدیرکل اطلاعات استان و دیگر مدیران کل دستگاه های اجرایی استان حضور داشتند پس از حضور در مناطق مختلف بخش زردلان، با بازدید از روستای «میدر» و بررسی مسائل و مشکلات پمپاژ این روستا، به روستای پیاز آباد رفت و پس از  افتتاح شبکه بهداشت این روستا، از روستاهای محروم «ورمله» و «گادول» نیز بازدید کرد  و در جریان مشکلات این مناطق قرار گرفت.

استاندار ایلام از  مجتمع گلخانه‌ای کوثر و  مسجد در حال ساخت شهر توحید بازدید کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید