Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل دامپزشکی استان ایلام

مدیر کل دامپزشکی استان ایلام از طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در استان خبر داد.

طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی از ۲۵ اسفند آغاز شده است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان ایلام، پیرانی بیان کرد: با عنایت به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز و افزایش فعالیت تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی، اداره کل دامپزشکی استان به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان، با برنامه ریزی دقیق و نیز هماهنگی با دستگاه های زیربط، اقدام به اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام تعطیلات نوروز از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۹۸ لغایت ۱۵ فروردین ۹۹ می‌کند.

مدیر کل دامپزشکی استان ایلام افزود: تعداد ۲۵ اکیپ در قالب ۱۴ اکیپ سیار و ۱۱ اکیپ ثابت در دو شیفت کاری از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ در استان جهت تشدید نظارت ساماندهی می شوند.

وی گفت: اماکن تحت پوشش شامل کلیه واحدهای توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی اعم از قصابی، مرغ و ماهی فروشی و همچنین رستوران ها ، هتل ها و کلیه اماکنی که از فراورده های خام دامی برای طبخ غذا استفاده می شود و همچنین خودروهای ویژه حمل فراورده های خام دامی، کشتارگاه های دام و طیور ، سردخانه های نگهداری فرآورده های خام دامی و کارگاه های فرآوری و بسته بندی فراورده های خام دامی است.

این مقام مسئول از استقرار کشیک در شبکه های دامپزشکی کلیه شهرستان ها جهت صدور مجوز بهداشتی – قرنطینه ای حمل فراورده دامی در این ایام خبر داد و افزود: در ۱۰ شهرستان همزمان با مرکز استان تشدید نظارت بر اماکن تولید، فراوری، توزیع و عرضه فراورده خام دامی تحت نظر رئیس شبکه ی دامپزشکی صورت می پذیرد .

 پیرانی با بیان اینکه حمل ونقل دام و هرگونه فراورده های خام دامی باید تحت نظر این اداره کل و با مجوز حمل بهداشتی – قرنطینه ای صورت پذیرد از برقراری کشیک در کلیه شهرستان ها جهت صدور مجوز بهداشتی – قرنطینه ای حمل فرآورده خام دامی در این ایام خبر داد.

وی افزود: تداوم خدمات در کشتارگاه های دام و طیور و نیز ممانعت از فعالیت غیر مجاز افراد و خودروهایی که مبادرت به عرضه فراورده های خام دامی در جاده ها و معابر عمومی می نمایند از مواردی است که مورد توجه خاص در این ایام قرارگرفته، که البته برای اجرای آن با ارگان های ذیربط هماهنگی لازم به عمل آمده است.

مدیر کل دامپزشکی از کلیه همشهریان عزیز تقاضا نمود که مواد خام دامی مورد نیاز اعم از گوشت، مرغ، ماهی و ... را از مراکز معتبر مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

 پیرانی با اعلام اینکه تاکنون موردی از انتقال بیماری کرونا از حیوان به انسان مشاهده نشده است، افزود: به همه‌ی همشهریان توصیه می‌کنیم انواع گوشت ‌هایی که مصرف می‌کنند حتما به‌طور کامل پخته شود و همچنین باید تخته و چاقویی که در خانه با آن گوشت را خُرد می‌کنند با تخته و چاقوی سبزیجات سالاد متفاوت باشد.

وی در پایان با اعلام شماره تلفن ۱۵۱۲ و شماره پیامک ۹۸۵۰۰۰۱۱۵۱۷ ، از شهروندان محترم تقاضا نمود در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در حوزه دامپزشکی مراتب را سریعاً گزارش نمایند تا با متخلفین برابر ضوابط، برخورد قانونی صورت پذیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید