Iranian Agriculture News Agency

صدور ۱۷۷ پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در ایلام

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: تعداد ۱۷۷ فقره پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکنون در نقاط مختلف استان صادر شده است که ۱۶۶ مورد از این پروانه ها تا پایان سال ۱۴۰۰ بوده و مابقی مربوط به سال جاری است.

صدور ۱۷۷ پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در ایلام

به گزارش خبرنگار ایانا در ایلام، آذرنوش عموزاده رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام  اظهار کرد: هر ماه بعد از بررسیدرخواست های متقاضیان به طور میانگین مجوز شروع به فعالیت، موافقت اصولی اولیه و پروانه بهره برداری صادر می شود.

وی ادامه داد: این صنایع تبدیلی و تکمیلی در زیربخش هایی چون سیلوی ذخیره گندم، تهیه خوراک دام و طیور، تولید مربا و ترشیجات، فراوری و قطعه بندی گوشتی، کشتارگاه دام و طیور، روغن گیری کنجد، لبنیات و پنیر پیتزا، بسته بندی حبوبات، آرد و غلات است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام یادآور شد: برای احداث این واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی با نرخ ثابت روز ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

عموزاده افزود: حدود یک هزار و ۳۴۰ نفر از افراد جویای شغل در این کارخانه های صنایع تبدیلی و تکمیلی مشغول به کار شده اند و با بهره برداری از واحدهای دیگر به تعداد شاغلان این حوزه افزوده می شود.

وی اضافه کرد: میزان جذب مواد خام و اولیه مورد نیاز این صنایع تبدیلی و تکمیلی نزدیک به ۸۰۰ هزار تن است و محصولات خالص تولیدی پس از فرآوری نیز ۶۸۰ هزار تن بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در مورد برندسازی محصولات تولیدی استان هم توضیح داد: تاکنون برای برخی محصولات چون مربا و ترشیجات، بسته بندی حبوبات، آرد و غلاتبرندسازی رسمی صورت گرفته و صدور برندسازی برای حدود پنج طرح دیگر نیز در دست بررسی و اقدام است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید