Iranian Agriculture News Agency

جانمایی هفت نقطه برای توسعه کشت گلخانه ای در ایلام

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از جانمایی هفت نقطه در شهرستان های مختلف این استان برای توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای خبر داد.

جانمایی هفت نقطه برای توسعه کشت گلخانه ای در ایلام

به گزارش خبرنگار ایانا در استان ایلام،  آذرنوش عموزاده  در نشست ستاد استانی طرح جهش تولید در دیمزارهای استان اظهار داشت: تحقق توسعه پایدار در نظام های سیاسی و اقتصادی از مهمترین اهداف کشورها محسوب شده که در این میان بخش کشاورزی از جایگاه و اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به برنامه دولت چین از سال ۱۹۷۸ برای واگذاری اراضی کشاورزی به مردم برای افزایش تولید افزود: این طرح باعث رونق چند برابری اقتصاد این کشور شد و امروز تبدیل به دومین اقتصاد بزرگ جهان شده است و دولت سیزدهم نیز در جهش تولید این برنامه را در دستور کار دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام یادآور شد: ۴۰ درصد محصولات کشاورزی در جهان به شکل قراردادی کشت می شوند ولی در کشورمان در ابتدای راه هستیم.

عموزاده با اشاره به اهمیت دیپلماسی غذایی تاکید کرد: ایلام به دلیل مرز گسترده با کشور عراق می تواند تامین کننده بخش زیادی از نیازهای غذایی این کشور از طریق صادرات باشد.

وی مبارزه با آفات و امراض و تامین سموم کشاورزی را از برنامه های این حوزه در استان برشمرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام با اشاره به موضوع خشکسالی و کمبود آب، توسعه کشت گلخانه‌ای را از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۱۳ هکتار از اراضی استان به گلخانه‌ اختصاص یافته که با جانمایی هفت نقطه این مقدار به ۲۵۰ هکتار افزایش می یابد

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید