Iranian Agriculture News Agency

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام:

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام از افزایش نظارت بر روند توزیع کود در استان خبر داد و تاکید کرد این نظارت‌ها برای تامین کود موردنیاز کشاورزان است.

نظارت بر روند توزیع کود در ایلام بیشتر شد

به گزارش خبرنگار ایانا در ایلام، آیت جمالی افزود: با تلاش‌های انجام شده تا تیرماه سال جاری بیش از ۷ هزار تن کود ازته استان تامین و توزیع شده و روند توزیع فعال است.

وی اظهار داشت: میزان کود توزیعی امسال کمی بیش از میزان کودی است که در سال ۱۴۰۰ جذب و توزیع شد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام سپس به افزایش اقدامات نظارتی در بحث توزیع کودهای شیمیایی اشاره کرد و گفت: اختلاف قیمت کود یارانه‌ای و بازار آزاد باعث ایجاد صف خرید بیش از حد نیاز در بازار شده از این رو با تشدید اقدامات نظارتی درصدد هستیم کودهای یارانه‌دار به نحو مطلوبی تنها در اختیار کشاورزان قرار بگیرد.

جمالی ضمن موثر دانستن تغذیه گیاهی در افزایش تولید گفت: کشاورزان باید با در نظر گرفتن نظرات کارشناسان در مراکز جهاد کشاورزی مستقر در دهستانها، کودها را زمانی استفاده نمایند که بارندگی بیش ازحد باعث شسته شدن آن نشود و در روی دیگر سکه با عدم بارندگی مواجه نشوند.

در استان ۶۰۷ هزار نفری ایلام حدود ۹۰ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان ایلام با بیش از ۲۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ و تولید سالانه ۶۸۳ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید