Iranian Agriculture News Agency

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی:

مفاهیم قرآن و حدیث راهکارهای موثری برای کاهش آسیب‌های تغییر اقلیم دارند

نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی تاکید کرد: مفاهیم قرآن و حدیث راهکار موثر و مفیدی برای حفاظت از خاک، آب، حفظ اقلیم و سرمایه‌های منابع طبیعی در اختیار بشریت قرار داده است که می‌تواند در ایران به فرهنگ تبدیل شود و از سوی محققان ایرانی حتی در مجامع علمی بین‌المللی بیان شود.

مفاهیم قرآن و حدیث راهکارهای موثری برای کاهش آسیب‌های تغییر اقلیم دارند

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی صبح امروز در هفتمین همایش ملی و دو روزه حفاظت از خاک و آبخیزداری ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره جهادگران سازندگی افزود: نشست‌های علمی اگر طبق اصول نتیجه‌محوری برگزار شوند، نتایج آن برای رفع مشکلات بشریت و جامعه کشاورزی موثر و راهگشا خواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت علم و تحقیقات علمی در مکتب اسلام افزود: استفاده از این مفاهیم راهکار بسیار مفیدی در رسیدن به هدف نشست‌های علمی است، زیرا آنچه خالق هستی می‌داند توجه به تمام نیازهای کائنات و بشریت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی با اشاره به آیات قرآنی برای جلوگیری از خودخواهی بشر در استفاده از منابع عمومی هم گفت: متاسفانه کسانی که در کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه و جهان سوم برای جلوگیری از تغییر اقلیم توصیه می‌کنند، اگر به آمار و ارقام نگاه کنیم خودشان بیشترین آسیب را به طبیعت کره خاکی وارد می‌کنند که در چنین کنفرانس‌های علمی باید رفتار آنها نقد شود.

وی انتقال نتایج تحقیقات به بهره‌برداران کشاورزی را هم ضروری اعلام کرد و افزود: به هر میزان فرهنگ استفاده درست از منابع طبیعی در کشور پیشرفت کند، آسیب‌های تغییر اقلیم کمتر خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: البته فقط کشاورزان نیستند که روی تغییر اقلیم اثر می‌گذارد، صنایع و تصمیم‌های کلان ملی هم می‌تواند روی تغییر اقلیم اثرگذار باشد که در این جلسات باید نمایندگان بخش صنعت و قوه مقننه نیز حضور داشته باشند تا با هماهنگی بین‌بخشی اهداف و نتایج تحقیقات علمی دقیقاً به مرحله اجرا برسد.


 

 

منتشرکننده خبر: شیما علایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید