Iranian Agriculture News Agency

راه همان است که رییس‌جمهور رفت؛ پیروی از فرمان رهبری و خدمت صادقانه به مردم

وزیر جهادکشاورزی روحیه خستگی‌ناپذیر و شوق خدمت به مردم را ویژگی بارز رییس‌جمهور شهید دانست و فرمایش مقام معظم رهبری که «مردم نگران و دلواپس نباشند؛ در کار کشور هیچ خللی وارد نمی‌شود» را روحیه‌بخش و مسئولیت‌آفرین خواند.

راه همان است که رییس‌جمهور رفت؛ پیروی از فرمان رهبری و خدمت صادقانه به مردم

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در شورای معاونین آخرین روز از اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۳ با ابراز تأسف شدید از سانحه بالگرد رییس‌جمهور گفت: مصیبت جانسوز فقدان رییس دولت، وزیر امور خارجه و همراهان را محضر مقام معظم رهبری و مردم ایران تسلیت می‌گویم.

وی افزود: رییس‌جمهور شهید به معنای واقعی مقلد امام و رهبری بودند و همیشه بر اجابت فرمایش و به کار بستن رهنمودهای ایشان در دولت اصرار می‌ورزیدند.

وزیر جهاد کشاورزی در شرح فضایل رفتاری و اخلاقی سیدابراهیم رییسی، به روحیه بالای تعامل ایشان با گروه‌ها و سلایق سیاسی اشاره کرد و گفت: در طول مدت همکاری نزدیک با آقای رییس‌جمهور، سخنی علیه مخالفان دولت از ایشان نشنیدم.

وی از پیگیری و دقت نظر رییس دولت در انجام امور اجرایی گفت و تصریح کرد: ایشان به حل قطعی مسایل و رفع مشکلات تاکید داشت و عبور سطحی و مقطعی از موضوعات را روش مناسب برخورد با امور نمی‌دانست.

نیکبخت با یادی از وزیر امور خارجه شهید نیز به شدت متأثر شد و اظهار داشت: امیرعبداللهیان با اخلاق‌ترین وزیر کابینه بود؛ وقار، متانت و کم‌حرفی از مشخصات رفتاری وی بود و همه، هنر دیپلماسی او را در مدیریت مسایل فلسطین و جبهه مقاومت می‌ستودند.

وزیر جهاد کشاورزی توصیه حضرت آقا به مسوولان نظام و مدیران دولت را نصب‌العین دانست و گفت: فرمایش ایشان روحیه‌بخش و مسئولیت‌‌آفرین و بر همه ما تکلیفی دوباره برای انجام وظایف با تلاش مضاعف است.

وی با یادکردی از مجاهدت‌های رییسی در دولت تاکید کرد: باید در مسیری که او برای ما ترسیم کرد که همان مسیر خدمت و تلاش برای مردم است، گام برداریم و روح ایشان را بر اعمال‌مان حاضر و ناظر بدانیم.

نیکبخت سپس وارد دستور کار نشست شد و شورای معاونین را به رصد بیش از پیش بازار توصیه کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید