Iranian Agriculture News Agency

بی تکلف در سیاه‌چادر؛ نماینده رییس‌جمهور میهمان عشایر سنگ‌سری شد

وزیر جهادکشاورزی به نمایندگی از رییس‌جمهور وارد مناطق عشایری استان سمنان شد، بهسازی قنوات و نحوه استفاده عشایر از مراتع از عمده مسایل مورد نظر سنگسری‌ها در این دورهمی بود.

بی تکلف در سیاه‌چادر؛ نماینده رییس‌جمهور میهمان عشایر سنگ‌سری شد
به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت درجریان دومین دور از سفر رییس‌جمهور به استان سمنان به نمایندگی از وی عازم مناطق عشایری در شهرستان مهدی‌شهر شد و در دورهمی ساده با عشایر سنگ‌سری و حمایت‌های جهادکشاورزی گفت: آنچه که پیداست؛ مرتع و نحوه بهره‌برداری از آن ، مهمترین مسئله عشایر این منطقه است.
 
وی برای پیگیری و رفع موانع به میزبانان خود قول مساعد داد و تاکید کرد: با متولیان و مالکان مراتع برای حل مشکل عشایر سنگ‌سری اقدام می‌شود و البته در حوزه منابع طبیعی و وزارت جهادکشاورزی به طور قطعی موضوع حل و فصل خواهد شد.
 
وزیر جهادکشاورزی کمک و توانمندسازی تشکل‌ها و به ویژه تعاونی‌های عشایری را از اولویت‌های وزارت اعلام کرد و گفت: سال گذشته حجم زیادی نهاده به صورت مدت‌دار در اختیار عشایر قرار گرفت و این روش در سال جاری نیز تداوم می‌یابد.
 
نیکبخت در ارتباط با قطب دامداری منطقه و مسایلی طرح شده از جانب رییس‌جمهور تصریح کرد: در مسایل مالی، اجرایی و مشارکت مردمی برای ایجاد قطب دامداری ۲۵ هزار رأسی دام سبک و کمک به تولید و توسعه دامداری در شهرستان مهدی‌شهر آماده همکاری هستیم.
 
وزیر جهادکشاورزی بازسازی قنوات را مورد تاکید قرار داد و تعمیر و نگهداری آن دسته از قنات‌های واقع در حریم شهرها را از مسئولیت های شهرداری دانست.
 
محمدعلی نیکبخت در پایان از کمک‌های وزارت جهادکشاورزی در احیا و بازسازی قنوات خبر داد و احداث ۱۰ استخر آب را از جمله تعهدات وزارت برشمرد و سازمان امور عشایری را مسئول حل مسایل مالی و اعتباری کرد.
 

منتشرکننده خبر: شیما علایی

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید