Iranian Agriculture News Agency

اختصاص ۱.۶ همت تسهیلات به عشایر در سال جاری

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: از طرح‌ها، برنامه‌ها و ایده‌هایی که در حوزه فرهنگی عشایر ارائه شوند، حمایت می‌‌شود.

اختصاص ۱.۶ همت تسهیلات به عشایر در سال جاری

به گزارش ایانا به نقل از سازمان امور عشایر ایران، شایان نادری در شورای اداری امور عشایر خوزستان با اشاره به این که در حوزه فرهنگی عشایر، متناسب با فعالیت‌های عمرانی کار انجام نشده است، اظهار داشت: از طرح‌ها، برنامه‌ها و ایده‌هایی که در حوزه فرهنگی عشایر ارائه شوند، حمایت می‌کنیم.

وی خوزستان را نگین عشایر دانست و افزود: با توجه به این که عشایر چندین استان در ماه‌هایی از سال در خوزستان مستقر هستند، توجه ویژه‌ای به این استان داریم و تلاش می‌کنیم مشکلات عشایر برای حضور در این مناطق را برطرف کنیم.

نادری با اشاره به کمبود نیروی انسانی در امور عشایر برخی از استان‌ها، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در سال جدید با رایزنی‌ در کمیسیون‌های مربوطه در مجلس، به وضعیت مطلوبی در حوزه نیروی انسانی برسیم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: چارت سازمانی متناسب با وظایف نیست و نواقص زیادی دارد که امیدواریم با تدوین و تنظیم چارت جدید این مشکل نیز برطرف شود.

وی افزود: همان طور که به عشایر خدمات‌رسانی کنیم، باید برای رفاهیات پرسنلی که به عشایر خدمات می‌کنند نیز گام برداریم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به این که بانک کشاورزی در اسفند ماه تسهیلات خوبی به عشایر پرداخت می‌کند، افزود: امسال ۱.۶ همت اعتبار برای پرداخت تسهیلات به عشایر اختصاص داده شد که این میزان در سال آینده بیشتر نیز می‌شود.

وی به سهم عشایر از اعتبارات ارزش افزوده نیز اشاره کرد و گفت: اعتبارات ارزش افزوده کمک بسیار خوبی به حوزه عشایر است که باید با برنامه‌ریزی، این اعتبارات در استان‌ها به صورت هدفمند هزینه شوند و ۱۰ درصد از آن به خرید پنل و آبگرمکن خورشیدی برای عشایر اختصاص یابد.

نادری همچنین به ضرورت بروزسانی آمار جامعه عشایری کشور اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم مشکلات عشایری که از سرشماری جا مانده‌اند را برطرف کنیم.

وی با اشاره به بازدید از چند طرح ملی در مناطق عشایری خوزستان، گفت: باید طرح‌های نیمه‌کاره در مناطق عشایری را به بهره‌برداری برسانیم و پس تکمیل آنها، طرح‌های جدید تعریف کنیم.

 

 

منتشرکننده خبر: شیما علایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید