Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان امور عشایر ایران:

اعتبارات عشایر کشور ۲۰ درصد افزایش یافت

سرپرست سازمان امور عشایر ایران از اختصاص دو هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بهره‌مندی جامعه عشایری کشور خبر داد و گفت: میزان اعتبارات مصوب حوزه عشایری در دو سال گذشته نسبت به سال‌های قبل بیش از ۲۰ برابر افزایش یافته است.

اعتبارات عشایر کشور ۲۰ درصد افزایش یافت

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد در سفر به فارس با حضور در شورای عشایری فراشبند گفت: دو هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بهره‌مندی جامعه عشایری کشور اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: با حمایت‌های نمایندگان مجلس، اعتبارات سازمان امور عشایر نسبت به دو سال گذشته، تقریبا ۲۰ برابر شده است.

احمدی میرقائد با اشاره به افتخارات عشایر قشقایی فارس در طول تاریخ و دفاع مقدس، افزود: عشایر قشقایی از ایلات پرافتخار کشور هستند که باید با افتخار از این ایل و شهدای آنان یاد کرد.

گردشگری، راه‌حل دایمی برای ایجاد اشتغال پایدار برای عشایر

سرپرست سازمان امور عشایر ایران از یکی از طرح‌های گردشگری عشایر این شهرستان بازدید و در سخنانی یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی سازمان امور عشایر حمایت از طرح‌های گردشگری عشایر عنوان کرد.

وی اظهار داشت: گردشگری با توجه به ظرفیت‌های بالقوه عشایر که زندگی آنان با طبیعت عجین است، یک راه‌حل دایمی در ایجاد اشتغال پایدار برای عشایر است.

احمدی میرقائد ادامه داد: عشایر می‌توانند با کسب مجوزهای لازم و هزینه پایین، اقدام به راه‌اندازی بوم‌گردی در منطقه عشایری خود کنند.

قانون‌گذاری صحیح برای برطرف کردن نیازهای عشایر

همچنین نماینده مردم فراشبند، فیروزآباد و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست که معتمدین و اعضای شوراهای عشایری شهرستان، مدیران امور عشایر فارس و بوشهر، فرماندار و اعضای شورای اداری فراشبند حضور داشتند، بر برطرف کردن نیازها و مشکلات عشایر شهرستان تاکید کرد.

محمدمهدی فروردین گفت: بزرگترین خدمت به عشایر درحال حاضر که در آستانه تصویب بودجه ۱۴۰۳ هستیم، قانون‌گذاری صحیح برای برطرف کردن نیازهای آنان است.

همچنین در دیدار مردمی سرپرست سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه با عشایر فراشبند، میز خدمت برای بررسی مسایل و مشکلات و نحوه ارائه خدمات به عشایر این شهرستان برپا شد.

نمایندگان و شوراهای‌ عشایری منطقه در این دیدار، با اشاره به‌ مشکلات و نیازهای خود، خواستار توزیع پنل خورشیدی و تسریع در راهگشایی محور مواصلاتی دو استان فارس و بوشهر برای تسهیل در تردد شدند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید