Iranian Agriculture News Agency

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور مطرح کرد؛

لزوم هم‌افزایی ارگان‌های متولی در حل مشکلات جامعه عشایری

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور با بیان مشکلات جامعه عشایری در عرصه‌های گوناگون، خواستار هم‌افزایی و تلاش بیش از پیش ارگان‌های متولی در خصوص این موضوع شد.

لزوم هم‌افزایی ارگان‌های متولی در حل مشکلات جامعه عشایری

به گزارش خبرنگار ایانا، نشست هم‌افزایی بین مسئولین سازمان‌های بسیج عشایری کشور، امور عشایر ایران، سازمان دامپزشکی کشور، دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش امور عشایر کشور، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، مرکز بسیج وزارت جهاد کشاورزی و مرکز روابط عمومی وزارت جهادکشاورزی در سازمان بسیج عشایری کشور برگزار شد.

در این نشست مسئول سازمان بسیج عشایری کشور احمد سعیدی گفت: حضور مدیران انقلابی در راس سازمان‌های مرتبط با جامعه عشایری، فرصت مغتنمی جهت هم‌افزایی و همکاری بیش از پیش با هدف خدمت و تسهیل در امور عشایر است تا بتوانیم در تقابل با تلاش دشمن برای ایجاد یاس، ناامیدی و ناکارآمدی دولت، امید آفرینی و اعتماد عمومی مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش تقویت کنیم.

سعیدی بیان کرد: جامعه عشایری کشور با دارا بودن بیش ازیک میلیون و دویست هزار نفر، در گستره‌ای وسیع و بالغ بر 59 درصد مساحت کشور حضور دارند. همچنین در تامین امنیت پایدار مرزها، تامین قریب به ۲۵درصد از گوشت قرمز کشور و بخش عمده‌ای از لبنیات کشور نقش بسزایی دارند. نگاه رهبران انقلاب نسبت به عشایر نگاه ویژه‌ای بوده و هست بطوری که مقام معظم رهبری به صورت مکرر این قشر را ذخایر انقلاب معرفی کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: وظایف دستگاه‌های مرتبط با عشایر در بخش‌های آموزش و پرورش، رسانه، بهداشت، فرهنگ و اشتغال بسیار مهم و تعیین کننده است و عمده مشکلات جامعه عشایر کشور در این بخش هاست.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید