Iranian Agriculture News Agency

حضور متمرکز جامعه عشایری در اربعین امسال در مرز مهران

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال عشایر کشور به صورت متمرکز در مراسم اربعین حسینی از طریق مرز مهران مشارکت می‌کنند.

حضور متمرکز جامعه عشایری در اربعین امسال در مرز مهران

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد در کمیته اربعین سازمان امور عشایر که با حضور مدیران ستادی و استانی امور عشایر کشور در سالن کوچ برگزار شد، بیان کرد: امسال موکب شهدای جامعه عشایری با همکاری سازمان امور عشایر ایران، تشکل‌های عشایری و مشارکت مردمی خود عشایر انجام می‌شود.

وی افزود: این موکب که در مرز ایلام برپا می‌شود یک موکب ملی است که امور عشایر تمام استان‌های کشور در برپایی آن مشارکت خواهند داشت.

احمدی میرقائد اضافه کرد: مدیران استانی باید تمام توان خود را برای ارائه خدمات به عشایر بکار گیرند تا هیچ‌گونه خللی در ارائه خدمات به عشایر بوجود نیاید.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این سفر مصوبات بسیار خوبی در حوزه عشایر داشت که با اجرایی شدن آنها اقدامات تاثیرگذاری برای جامعه عشایری انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: خرید تضمینی و قراردادی محصولات عشایر، تامین زمین برای راه‌اندازی میادین عرضه و فروش دام عشایر، توزیع ۲۲۰ هزار پنل تولید برق خورشیدی بین عشایر تا دو سال آینده و راه‌اندازی ۳۸۰ خانه بهداشت در مناطق عشایری ظرف سه سال آینده از مصوبات مهم سفر رئیس‌جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

احمدی میرقائد افزود: احداث سرپناه ایمن برای عشایر از راهبردهای اصلی سازمان امور عشایر است و ۷۰ هزار سرپناه ایمن طی سه سال آینده برای عشایر احداث می‌شود تا رفاه بیشتری برای خانوارهای عشایری فراهم شود.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با اشاره به چهار طرح محوری سازمان برای تنوع‌بخشی به اشتغال و درآمد عشایر، گفت: این چهار طرح باید با جدیت تمام از سوی امور عشایر استان‌ها پیگیری شود ضمن این که خوشه‌سازی در این زمینه دارای اهمیت راهبردی است.

وی با اشاره به اشکالاتی که در سرشماری عشایر وجود دارد، تاکید کرد: باید پیگیری کنیم تا این اشکالات برطرف و آمار عشایر بروزسانی شود.

احمدی میرقائد همچنین به در پیش بودن هفته دولت اشاره کرد و گفت: لازم است در این هفته اقدامات و و خدمات ارائه شده به عشایر به نحو مطلوبی انعکاس داده شود و در این زمینه باید حداکثر استفاده را از ظرفیت رسانه‌ها ببریم.

موکب شهدای عشایر به مناسبت اربعین حسینی در مرز مهران دایر می‌شود

حجت‌الاسلام محمد رحیمی مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان امور عشایر ایران نیز در این مراسم گفت: امسال موکب شهدای جامعه عشایری به مناسبت اربعین حسینی در مرز مهران برپا می‌شود.

وی افزود: موکبی که در مرز مهران به نام شهدای جامعه عشایری راه‌اندازی خواهد شد متعلق به تمام عشایر کشور است.

رئیس کمیته برگزاری اربعین حسینی سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: تشکل‌های عشایری باید در برپایی موکب شهدای عشایر فعال باشند و از کمک‌های مردمی و خود عشایر نیز استفاده شود.

به گفته وی، در این موکب یک سیاه‌چادر برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی، یک سیاه چادر برای اسکان زائران و یک سیاه چادر نیز برای انجام کارهای فرهنگی دایر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید