Iranian Agriculture News Agency

موانع تولید و تجاری‌سازی فناوری کشت بافت در کشور شناسایی می‌شود

در برگزاری دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی، موانع تولید و تجاری‌سازی فناوری کشت بافت در کشور شناسایی می‌شود.

موانع تولید و تجاری‌سازی فناوری کشت بافت در کشور شناسایی می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، این دوره از سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی باهدف حمایت از توسعه محصولات دانش‌بنیان در حوزه زیست‌فناوری کشاورزی و ایجاد زنجیره ارزش از ۲۶ تا ۲۸ تیرماه ۱۴۰۲ در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری برگزار می‌شود.

تأمین مواد شیمیایی، اسکرین‌هاوس مرکز هسته تولید، واحدهای تولیدی کشت بافت گیاهی، واحد معرفی ارقام، باغات مادری استاندارد، نهال استاندارد گواهی‌شده، باغات استاندارد تولیدی، عرضه محصول باغی سالم و شبکه فروش و توزیع ازجمله مواردی هستند که در چرخه تولید تا تجاری‌سازی محصولات حوزه کشت بافت گیاهی در این سمپوزیوم بررسی خواهد شد.

شناسایی موانع تولید و تجاری‌سازی فناوری کشت بافت در کشور و مانع زدایی، معرفی ظرفیت‌های جدید حوزه کشت بافت گیاهی و کارآفرینی در این حوزه و پرداختن به جنبه‌های کاربردی، ازجمله رویکردهای برگزاری دومین سمپوزیوم ملی کشت بافت گیاهی است.

همچنین فعال‌سازی استارتاپ‌ها، جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایده‌های فناورانه و خلاق و تشریح حمایت‌های دولتی از بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات نیز از دیگر رویکردهای برگزاری این سمپوزیوم هستند.

این سمپوزیوم توسط پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و انجمن صنفی کشت بافت گیاهی ایران برگزار می‌شود.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری معاونت علمی، وزارت علوم، تحقیقات فناوری، وزارت جهاد کشاورزی، انجمن گل و گیاه‌های زینتی ایران، انجمن بیوتکنولوژی ایران، پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران و شرکت سبز زیست ژن ازجمله حامیان برگزاری این سمپوزیوم هستند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید