Iranian Agriculture News Agency

استان تهران؛ الگو موفق رفع تداخلات و یکپارچه‌سازی اراضی

مدیریت امور اراضی استان تهران با بهره‌گیری از الگو صحیح و اجرای یکپارچه سازی اراضی و رفع تداخلات در این استان مقدمات استقبال کشاورزان از یکپارچه سازی اراضی را فراهم کرده است و به دنبال آن کشاورزان منطقه نیز با هدف افزایش بهره‌وری و درآمد از این طرح استقبال کرده‌اند.

استان تهران؛ الگو موفق رفع تداخلات و یکپارچه‌سازی اراضی

به گزارش خبرنگار ایانا، یداله مظاهری مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی تهران در بازدید اصحاب رسانه از طرح‌های موفق یکپارچه‌سازی اراضی استان تهران  در منطقه ورامین و پیشوا بیان کرد: 380 پروژه برای یکپارچه‌سازی اراضی در کل کشور داریم.

وی در بازدید میدانی از طرح اجرای رفع تداخلات پلاک 21 اصلی موسوم به سعدآباد شهرستان پیشوا اضافه کرد: این منطقه به مساحت هزار و 305 هکتار است که محصولات متنوع با سیستم آبیاری قطره‌ای در آن کشت شده و به تازگی هزار و 205 هکتار از این زمین‌ها به نام کشاورزان سند خورده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی تهران افزود: این زمین‌ها از زمان اجرای قانون اصلاحات ارضی در دهه 40 بدون سند مانده و مشکلاتی بین کشاورزان و دولت ایجاد کرده بود و پس از سال‌ها در نوزدهمین جلسه کمیسیون رفع تداخلات مورخ 26 آذر سال 1401 نحوه اقدام در راستای شیوه‌نامه اصلاحی ابلاغ شد و پس از بررسی‌ها سند به نام کشاورزان صادر شد.

10 میلیون هکتار زمین زراعی نیاز به یکپارچه‌سازی دارد

مظاهری ادامه داد: 18 میلیون هکتار زمین زراعی در کشور وجود د‌ارد که 10 میلیون هکتار آن نیاز به یکپارچه‌سازی دارد و حداقل 20 هزار میلیارد تومان هم اعتبار برای این کار لازم است، این طرح نیاز به همکاری همه نهادها و سازمان‌های ذیربط دارد.

وی تصریح کرد: به زودی تمام زمین هایی که احیا شده سند دار می شوند و هدف ما ترغیب کشاورزان برای یکپارچه‌سازی اراضی است.

در ادامه این بازدید رسانه‌ای از زمینی 200 هکتاری با کشت پسته، زمینی 100 هکتاری با کاربری دامداری و زمینی 170 هکتاری با کاربری زراعت و پسته کاری که در سال های مختلف یکپارچه سازی شده و به کشاورزان واگذاری شده است بازدید شد.

یادآور می‌شود در این بازدید میدانی نماینده ولی‌فقیه در امور اراضی حجت‌الاسلام سید محمود موسوی، روح الله درویش خضری به‌عنوان مدیرکل دفتر یکپارچگی و بهره‌وری اراضی سازمان امور اراضی، مجید نیکخواه سرپرست معاونت ساماندهی و توسعه اراضی و جمعی از کشاورزان و بهره‌برداران خبرنگاران را در این تور رسانه‌ای همراهی کردند.

photo7299293174

 

photo7299293377

photo7299292987

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید