Iranian Agriculture News Agency

دبیر قرارگاه امنیت غذایی استان البرز:

دبیر قرارگاه امنیت غدایی استان البرز با تأکید بر تشدید بازرسی ها در حوزه تأمین و توزیع نهاده های دامی، نسبت به خروج غیرقانونی هرگونه نهاده از چرخه تولید هشدار داد.

با خروج غیرقانونی هرگونه نهاده از چرخه تولید به شدت برخورد می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان البرز، عبدالرضا روشن نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان و دبیر قرارگاه امنیت غدایی استان، در نشست این قرارگاه که با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاه های عضو برگزار شد، با بیان ضرورت و اهمیت تأمین نهاده های مورد نیاز واحدهای تولیدی در تداوم و پایداری تولید، به فرایند تأمین و توزیع نهاده های دامی اشاره و بر تشدید نظارت بر توزیع نهاده های مورد نیاز واحدهای تولیدی تأکید کرد.

جانشین فرمانده قرارگاه امنیت غدایی استان البرز از کلیه مسئولین ذیربط به ویژه مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها خواست با جدیت نسبت به گسترش و تشدید بازرسی ها در حوزه تأمین و توزیع نهاده های دامی اقدام و از خروج غیرقانونی هرگونه نهاده از چرخه تولید جلوگیری شود.

روشن نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر محدودیتی در تأمین و عرضه کالاهای اساسی در استان نداریم و بازار از یک ثبات نسبی برخوردار شده است؛ از شرکت پشتیبانی امور دام استان خواست، نسبت به خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ مازاد بر مصرف، اقدام به موقع به عمل آورد تا با توجه به افزایش تقاضای بازار  در ایام پایانی سال، پاسخگوی نیاز بازار استان در این زمینه باشیم.

مجید مرادخانی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز نیز با تشریح فرایند تأمین و توزیع نهاده های دام و طیور در استان، از تأمین و توزیع بیش از 70 درصد از نهاده های مورد نیاز واحدهای تولیدی استان البرز در هشت ماهه اول سال جاری خبر داد و افزود به منظور پایش توزیع نهاده ها در واحد های تولیدی دام و طیور، بازدیدهای مستمر دوره ای توسط همکاران در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها انجام شده و به طور منظم ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه استان البرز از نظر تولید محصولات دامی حائز رکوردهای شاخص در کشور است افزود: استان البرز از لحاظ تولید شیر رتبه هشتم کشور، سرانه تولید شیر هر رأس گاو شیری رتبه دوم کشور و تخم مرغ در رتبه پنجم کشوری قرار دارد.

مرادی، معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز نیز در این نشست با اشاره به فعالیت اکیپ های گشت مشترک بازرسی، پایش مستمر بازار، شناسایی واحدهای متخلف و ارجاع گزارش به دادستان محترم، از اعلام آمادگی سازمان صمت برای همکاری همه جانبه و تعامل با سازمان جهاد کشاورزی استان، برای رصد منظم بازار خبر داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید