Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آزادسازی 35 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: این عملیات شامل تخریب بیش از 34 مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

تخریب بیش از 34 سازه با کاربری غیر مجاز در کرج

به گزارش خبرنگار ایانا در استان البرز، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای ساخت و ساز و بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و مطابق قانون با تخریب اراضی زراعی و باغی برخورد خواهد شد و برای واحدهای تولیدی نیز تغییرکاربری با در نظر گرفتن نوع زمین، خاک و آب منطقه و سایر شرایط ضروری، بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

اسماعیل صارمی از آزادسازی 35 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان از روز یکشنبه 5 مرداد 99 خبر داد و عنوان کرد: این عملیات شامل تخریب بیش از 34  مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد که گامی در جهت حفظ قدرت تولید و نیز پیشگیری از به دام افتادن مردم در چنگال زمین خواران سودجو است.

او با بیان این که اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان هستند، افزود: باغات کرج علاوه بر تامین میوه، شش های تنفسی شهرستان هستند که باید در حفظ آنها با قاطعیت کوشا باشیم.

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در مهرشهر گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در مهرشهر، کیانمهر، خیابان 20 متری شهرستانی و نیز خیابان چمن یک این منطقه، بالغ بر 34 مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوارکشی، بنا، فونداسیون، استخر، آلاچیق و محوطه سازی تخریب و حدود 35 هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

او در بخش دیگری با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، از شهروندان کرجی درخواست کرد ضمن درک اهمیت موضوع تولید غذا، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید