Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی:

دکتر سعادت مدیر کل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی گفت: فعال کردن اتحادیه ها جهت تشکیل هلدینگ ها برای تولید محصول گواهی شده ضروری است. در راستای توسعه و تعاملات دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی و سازمانهای جهاد کشاورزی استانها، دکتر سعید سعادت مدیر کل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهادکشاورزی با حضور در استان البرز از نزدیک عملکرد گروه محیط زیست سازمان جهاد کشاورزی البرز را بررسی کرده و به تعامل و تبادل نظر با مدیر و کارشناسان این مجموعه پرداخت.

اتحادیه ها برای تشکیل هلدینگ تولید محصول گواهی شده فعال شوند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان البرز، در راستای توسعه و تعاملات دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی و سازمانهای جهاد کشاورزی استانها، دکتر سعید سعادت مدیر کل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهادکشاورزی  با حضور در استان البرز از نزدیک عملکرد گروه محیط زیست سازمان جهاد کشاورزی البرز را بررسی کرد و به تعامل و تبادل نظر با مدیر و کارشناسان این مجموعه پرداخت.

وی با اشاره به اهمیت تولید محصول گواهی شده بر تخفیف 95 درصدی در پرداخت کارمزد صدور پروانه ، تخفیف 20 درصدی حق بیمه سهم بیمه گذار، صدور و تمدید کلیه مجوزها و تخصیص اعتبارات و استمهال تسهیلات پرداختی بخش کشاورزی با اولویت محصول گواهی شده تاکید  کردند.

سعادت در ادامه این نشست بر همکاری و هماهنگی به منظور استفاده از ظرفیت تعاونی های روستایی و فعال کردن اتحادیه های آن جهت تشکیل هلدینگ ها برای تولید محصول گواهی شده و اخذ نشان حد مجاز آلاینده ها تاکید داشته و اذعان کرد که برای متقاضیان ایجاد هلدینگ ، تسهیلات بانکی با نرخ 15% مهیا شده است.

در این نشست، خانم مهندس بشیری سرپرست گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ضمن اشاره به استاندارها و نظام ایمنی زیستی در روند صدور پروانه نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی گفت: این گروه اقدام به آموزش29 نفر مدیرکنترل کیفی محصولات کشاورزی و همچنین با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی به  آموزش 40 نفر ازکارشناسان مروجین پهنه و همچنین بهره برداران بخش کشاورزی در استان کده است.

وی بیان داشت: در راستای پایش شاخص های پایداری ،آلایندها ،مدیریت پسماند و پسابها در بخش کشاورزی با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی تا کنون سیستم تصفیه خانه پساب 6 واحد از 18 واحد دامداری مشمول به بهره برداری رسیده است. ایشان اذعان داشتند متقاضیان میتوانند با استفاده از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون  با نرخ 15 درصد با اولویت ایجاد تصفیه خانه در حوزه دام وکشت محصولات گواهی شده در گلخانه ها اقدام نمایند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید