Iranian Agriculture News Agency

عرضه‌ مستقیم محصولات کشاورزی و حمایت از تولید کننده با راه اندازی روستابازارها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: راه اندازی روستابازارها راهکار مناسبی برای عرضه‌ مستقیم محصولات کشاورزی، فراورده های لبنی و تولیدات روستایی و حمایت از تولیدکننده است.

عرضه‌ مستقیم محصولات کشاورزی و حمایت از تولید کننده با راه اندازی روستابازارها

به گزارش خبرنگار ایانا در استان البرز، نشست قرارگاه امنیت غذایی استان با حضور دکتر بازدار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، معاونین، مدیران کل دامپزشکی، غله و خدمات بازرگانی، تعاون روستایی، پشتیبانی اموردام، امور عشایری و جمعی از مدیران سازمان در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان برگزار شد.

داریوش یوسفی، سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تأمین و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی، به تشریح دستور کار جلسه  قرارگاه پرداخت.

عبدالرضا بازدار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به حساسیت موضوع تأمین به موقع و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی و کنترل قیمت اقلام پروتئینی، بر تحلیل منظم وضعیت بازار جهت برنامه ریزی دستگاه‌های مسئول در چرخه تولید، تأمین به موقع و نظارت جدی بر توزیع کالاهای مورد نیاز مردم تأکید کرد.

دکتر بازدار راه اندازی روستابازارها برای عرضه‌ مستقیم محصولات کشاورزی، فراورده های لبنی و تولیدات روستایی را به عنوان راهکار مناسبی برای حمایت از تولیدکننده و ثبات قیمت ها و تعادل در بازار کالاهای اساسی در بازار مصرف دانست و از تعاون روستایی استان خواست در اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار نسبت به پیگیری و مکاتبه با مراجع ذیربط در مورد جایگاه و راه اندازی روستا بازارها در سطح استان به تناسب هر شهرستان اقدام نماید.

احیاء و حمایت از صنوف و روستابازارها در سطح استان، بررسی نحوه اقدام و تعیین تکلیف برخی واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی که با اخذ پروانه بهداشتی اقدام به تولید نموده، مبنی بر الزام این واحدها به اخذ پروانه بهره برداری؛ بررسی تمهیدات لازم جهت کنترل قیمت گوشت و افزایش عرضه دام زنده؛ بررسی راهکارهای لازم در خصوص نظارت بر توزیع مرغ گرم از بازار پردیسان به شهرستان ها، ترویج مصرف عمومی سایر ماکیان بوقلمون و بلدرچین و گوشت سفید (ماهی و میگو)؛ و بررسی دستورالعمل صادرات دام سبک و سنگین از محورها ی مباحث مطرح شده در قرارگاه امنیت غذایی استان بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید