Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز:

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در نشست مشترک قرارگاه صدور اسناد و رفع تداخلات اراضی استان البرز بر استفاده از تمامی ظرفیت ها و لزوم تسهیل و تسریع در امر تحقق برنامه ابلاغی تأکید کرد.

رفع تداخلات اراضی مستلزم سرعت عمل، دقت و پیگیری مستمر است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان البرز، نشست مشترک قرارگاه صدور اسناد و رفع تداخلات اراضی استان البرز با حضور دکتر بازدار، سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، الماسی مدیر امور اراضی سازمان، دکتر علیزاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان، دکتر فرضی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز، معاونین ادارات کل منابع طبیعی و ثبت اسناد، مدیران شهرستانی سازمان جهاد کشاورزی و ادارات کل ثبت اسناد و منابع طبیعی و جمعی از کارشناسان در سالن جلسات سازمان برگزار شد.

عبدالرضا بازدار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به اهمیت اجرای طرح های رفع تداخلات اراضی ملی با کشاورزی و حدنگاری اراضی به عنوان لازمه طرح سند دار کردن اراضی، در راستای رفع موانع تولید و بهره مندی کشاورزان از مزایای قانونی اخذ سند رسمی مالکیت اراضی کشاورزی برای اجرای طرح های توسعه بخش کشاورزی استان و کاهش دعاوی حقوقی تولیدکنندگان، به لزوم بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و برنامه ریزی برای تسهیل و تسریع در امر تحقق برنامه ابلاغی تأکید کرد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه طرح صدور اسناد برای اراضی کشاورزی جزء طرح های محوری وزارت و به طور جدی در دستور کار سازمان است، ابراز امیدواری کرد: با بهره گیری از همه ی ظرفیت ها و توانمندی های خوبی که در بدنه کارشناسی سه مجموعه وجود دارد، شاهد اتمام به موقع طرح در استان باشیم.

دکتر بازدار با اشاره به اینکه موضوع زمین از حساسیت ویژه ای برخوردار است و نیازمند سرعت عمل، دقت و پیگیری جدی است، خواستار تلاش بیشتر مدیران و کارشناسان برای سرعت بخشی به موضوع رفع تداخلات اراضی در حوزه عمل شهرستان های هفتگانه شد.

در این نشست ایرج الماسی، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در خصوص آخرین وضعیت رفع تداخلات اراضی ملی با مستثنیات گزارشی را ارائه کرد.

الماسی با بیان اینکه از آغاز اجرای طرح رفع تداخلات در سال 1395 تا پایان 1399 31 پلاک و در سال 1400، تعداد هشت پلاک رفع تداخل شده بود؛ افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 35 پلاک رفع تداخل شده است که در مجموع از 74  پلاک که تا کنون بررسی شده، قریب به 127 هزار هکتار از اراضی ملی و غیر ملی تثبیت شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز تصریح کرد: تا کنون 20 درصد از کل اراضی مشمول رفع تداخلات اراضی ملی با مستثنیات تعیین تکلیف شده است. 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید