Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در دیدار جمعی از مسئولین زکات استان البرز، از اعلام آمادگی این سازمان برای احیای فریضه زکات و همکاری با دستگاه های ذیربط خبر داد.

استان البرز رتبه یک کشور در حوزه زکات مستحبی را دارد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان البرز، در آستانه فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی، جمعی از اعضای شورای زکات استان، با سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز دیدار و پیرامون بسترسازی برای افزایش همکاری های مشترک در خصوص ترویج فریضه زکات گفتگو کردند.

 عبدالرضا روشن نژاد، سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه کشاورزان و دامداران استان البرز همواره در بحث زکات پیشگام بوده اند، از اعلام آمادگی این سازمان برای احیای فریضه زکات و همکاری با دستگاه های ذیربط خبر داد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز، با اشاره به آثار زکات در جامعه، و برکات این فریضه در کسب و کار تولیدکنندگان گفت: با توجه به نقش ذاتی جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید در بخش کشاورزی، از همه ی ظرفیت های بخش کشاورزی به ویژه تشکل های تولیدی استان برای ترویج فرهنگ زکات در میان تولیدکنندگان بخش بهره خواهیم گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین وحید کیانی فر مسئول زکات شهرستان کرج ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی، با بیان اینکه استان البرز علیرغم مساحت کم، قطب کشاورزی دامداری و صنایع غذایی کشور است و خیرین زیادی هم در این حوزه در استان داریم؛ افزود: رویکرد شورای زکات استان، همواره این بوده است که تولیدکنندگان با رضایت قلبی در پرداخت زکات مشارکت داشته باشند.

مسئول زکات شهرستان کرج ابراز امیدواری کرد: با همکاری و هم افزایی همه متولیان امر، از ظرفیت خیر و احسان تولیدکنندگان بخش کشاورزی برای کمک به نیازمندان بیش از پیش استفاده شود.

عبدالله طاهری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک شهرستان کرج نیز در این دیدار ضمن تبریک ایام دهه کرامت و اشاره به تأسیس مرکز نیکوکاری شهدای جهاد، با بیان اینکه ظرفیت های خوبی در حوزه اشتغال در قالب تبصره ۱۶ برای تولید کنندگان وجود دارد؛ از زمینه های همکاری مشترک بین دو دستگاه از جمله امکان اعطای تسهیلات قرض الحسنه امداد ولایت به تولیدکنندگان بخش کشاورزی با هدف اشتغال آفرینی خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین رسول شادمنامن، مسئول دبیرخانه شورای زکات استان البرز نیز با بیان اینکه جهاد کشاورزی خانه دوم زکات است و نگاه مقام معظم رهبری به استان البرز، همان ایران کوچک است؛ گفت: با سخاوت تولیدکنندگان، البرز در حوزه زکات مستحبی رتبه یک کشور را داراست و با ارتباطات خوبی که برقرار شده است، در حوزه زکات مستحبی با همت خیرین و تولیدکنندگان، استان البرز برای دومین سال پیاپی موفق به کسب رتبه اول زکات مستحبی در کشور شده است و این در حالی است که تنها از ۱۰ درصد ظرفیت استان استفاده شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید