Iranian Agriculture News Agency

ایانا- اقتصاد: با لایروبی آب‌بندان‌ها ضمن افزایش حجم آب در آب‌بندان‌ها، دغدغه کشاورزان نیز برای عدم وجود آب یا کاهش آن حل خواهد شد.

احیای آب‌بندان‌ها برای ذخیره آب کشاورزی و کنترل سیلاب‌ها

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان بر لزوم احیا آب‌بندان‌ها برای ذخیره آب زمین‌های زراعی و کنترل سیلاب‌ها تأکید شد.

به‌گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وحید خرّمی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی و حفاظت از منابع آب زراعی در فرمانداری لنگرود اظهار داشت: با توجه به اینکه لنگرود در انتهای آب خور قرار دارد، تمام  تلاش خویش را انجام خواهیم داد تا کمترین آسیب به کشاورزان وارد شود.

او با بیان اینکه منابع آب محدود و توسعه جمعیت زیاد است، گفت: چاه‌هایی در سطح استان و شهرستان لنگرود احداث‌شده که به‌زودی تجهیز می‌شوند تا به‌صورت کامل به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان با بیان اینکه ظرفیت آبگیرها در حال حاضر کم است، خاطرنشان کرد: با لایروبی آب‌بندان‌ها ضمن افزایش حجم آب در آب‌بندان‌ها، دغدغه کشاورزان نیز برای عدم وجود آب یا کاهش آن حل خواهد شد.

او با بیان اینکه آب‌بندان‌ها ظرفیت خوبی برای کنترل سیلاب است، گفت: احیای آب‌بندان‌ها موجب افزایش حجم ذخیره آب برای کشاورزان و زمین‌های زراعی شده که این امر موجب آرامش خیال کشاورزان نیز خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید