Iranian Agriculture News Agency

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

ایانا- اقتصاد: به وجود آمدن مشکلات در ترخیص کالای گمرک که در حال حاضر شاهد آن هستیم در ادامه تغییرات و نوسانات بازار ارز رخ داده‌ و لازم است طرح این بحث را به فال نیک گرفته و با جدیت و شجاعت آن را در حوزه مواد اولیه در صنعت و حوزه‌های دیگر پیگیری کرد.

ورود مواد اولیه به کشور تسهیل می‌شود

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس راه‌اندازی خط ویژه گمرکی را در رفع سردرگمی صنایع و تسهیل ورود مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای خط تولید، به کشور موثر دانست و افزود: تشخیص مشکل در این حوزه درست و هوشمندانه بوده و لازم است اقدامات لازم جهت عملی شدن این اقدام هرچه سریع‌تر صورت گیرد.

به گزارش ایانا به نقل از شاتا، فریدون احمدی گفت: موضوع ترخیص کالا از گمرک در تمامی قسمت‌ها مشکل بزرگی است و امید است با توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به این موضوع بخش‌های دیگر نیز متوجه این حوزه شده و در این رابطه همکاری کنند تا به نتایج مطلوبی برسند.

او مشکل ماندن کالاها و مواد اولیه در گمرک را ناشی از یک عامل بیرونی برشمرد و اضافه کرد: به وجود آمدن مشکلات در ترخیص کالای گمرک که در حال حاضر شاهد آن هستیم در ادامه تغییرات و نوسانات بازار ارز رخ داده‌ و لازم است طرح این بحث را به فال نیک گرفته و با جدیت و شجاعت آن را در حوزه مواد اولیه در صنعت و حوزه‌های دیگر پیگیری کرد.

به گفته احمدی با تسهیل گمرکات سردرگمی‌های حاصل از مشکلات این حوزه برطرف خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه ایجاد اتاق فکر در وزارت صنعت، معدن و تجارت را برای ادامه کار در این حوزه و رفع مشکلات موجود ضروری دانست و افزود: گفت‌وگو با بخش خصوصی در تمامی قسمت‌های کشور لازم و ضرروی است و پایه‌گذاری راه‌اندازی اتاق مخصوصی به این منظور تبعات ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت.

احمدی با بیان این نکته توضیح داد: هرچه مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد و تصمیم‌گیری‌ها بیشتر باشد نتیجه بهتری در اجرا گرفته ‌می‌شود و مشارکت این بخش را به صورت داوطلبانه خواهیم داشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید