Iranian Agriculture News Agency

با ابلاغ رئیس سازمان توسعه تجارت؛

ایانا- اقتصاد: رئیس سازمان توسعه تجارت با ارسال نامه‌ای به معاونان وزرای صنعت، کشاورزی و سازمان غذا و دارو اعلام کرد: مجوز ارزی ثبت سفارش‌های گروه دو کالایی تعلیق شده و دستگاه‌ها باید درخواست‌ها را مجدداً بررسی کنند.

اختصاص ارز به گروه ۲ کالایی معلق شد

رئیس سازمان توسعه تجارت با ارسال نامه‌ای به معاونان وزرای صنعت، کشاورزی و سازمان غذا و دارو اعلام کرد: مجوز ارزی ثبت سفارش‌های گروه دو کالایی تعلیق شده و دستگاه‌ها باید درخواست‌ها را مجدداً بررسی کنند.

به گزارش ایانا به نقل از اتاق بازرگانی ایران، مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه و تجارت و معاون وزیر صنعت با ارسال نامه‌ای آنی به صالح نیا و سرقینی معاونین وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهر فرد معاون وزیر جهاد کشاورزی و اصغری رئیس سازمان غذا و دارو نوشت: پیرو جلسه مورخ 97/7/13 دفتر اینجانب، جلسه مورخ 97/7/21 بانک مرکزی و نامه شماره 35143 مورخ 97/7/23 در ارتباط با تعیین و نحوه اعمال سهمیه‌های ارزی گروه 2 (گروه 2 و 3 کالایی قدیم) که مورد تفاهم دستگاه‌ها قرار گرفته بود به استحضار می‌رساند بر اساس اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی، مجوز ارزی این ثبت سفارش‌ها لغو و پرونده‌های مربوطه تعلیق شده است، لذا ضروری است دستگاه‌ها ضمن بررسی مجدد درخواست متقاضیان، نسبت به مدیریت سهمیه‌های مهر و آبان خود اقدام کنند.

با توجه به عدم تفکیک مجوزهای ارزی و فنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوزهای فنی این پرونده‌ها نیز به‌ناچار لغو می‌شود.

با تأیید پرونده‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی، بانک مرکزی نسبت به انجام مراحل تخصصی ارز اقدام کرده و گزارش هفتگی تخصیص‌ها را به‌صورت مستمر منعکس می‌کند. بعد از ارزیابی‌های به‌عمل‌آمده در صورت نیاز و تفاهم دستگاه‌های اجرایی، سهمیه‌ها بازنگری و اصلاح خواهد شد.

نامه

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید