Iranian Agriculture News Agency

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

ایانا- اقتصاد: تاکنون 808 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور ایجاد شده، علاوه برآن مجوز ایجاد حدود 100شهرک صنعتی غیردولتی نیزبه بخش خصوصی داده شده است.

اشتغال 800 هزار نفری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از بهره برداری از 41 هزار واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و گفت: تاکنون در این واحدهای صنعتی برای افزون بر 800 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش ایانا به نقل از شاتا، محمد علی عزیزمحمدی پس از بازدید از شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز، در جلسه شورای مدیران شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان این مطلب، افزود: دشمنان در 40سال اخیر با اعمال تحریم‌ها، جنگ تحمیلی ۸ساله و طراحی انواع توطئه‌ها سعی در توقف حرکت عظیم انقلاب اسلامی شده‌اند اما هربار در نقشه‌های شوم خود ناکام شده‌اند و ملت ما با اتکا به توان داخلی در عرصه‌های مختلف شعار ما می‌توانیم را تجلی کرده‌اند.

عزیزمحمدی وجود التهابات بازار را ناشی از جنگ روانی دشمن در عرصه جنگ اقتصادی دانست و تصریح کرد: نباید به این فضای روانی که از سوی دشمن القا شده، دامن زده شود و باید با همدلی، بر این مشکلات فائق شویم.

او در ادامه بر حمایت حداکثری از سرمایه‌گذاران و فعالان صنعتی تاکید کرد و افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در این شرایط، پا به پای صنعتگران حرکت می‌کند و رفع مشکلات آنها در اولویت قراردارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران پایش لحظه‌ای وضعیت واحدهای صنعتی را از مهمترین برنامه‌های سازمان، اعلام کرد و ادامه داد: مسائل و مشکلات واحدها بصورت روزانه بررسی و رصد و تدابیری بمنظور رفع آنها اتخاذ می‌شود .

عزیزمحمدی تصریح کرد: نباید اجازه داد دشمن در این عرصه با القای فضای یاس و ناامیدی التهاب ایجاد کند و در این زمینه بطور حتم با الطاف الهی بر مشکلات غلبه خواهد شد.

او گفت: با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب، اجرای تدابیر دولت و با وحدت و همدلی همه اقشارجامعه، با غلبه بر مشکلات، در جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی دشمن نیز پیروز خواهیم شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه تاکنون 808 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور ایجاد شده است گفت:علاوه برآن مجوز ایجاد حدود 100شهرک صنعتی غیردولتی نیزبه بخش خصوصی داده شده است.

عزیزمحمدی با اشاره به اینکه این سازمان با توجه به سهم 90درصدی صنایع کوچک و متوسط درکشور و به منظور حمایت از این صنایع، خدمات حمایتی و نرم افزاری را به منظور توسعه و ارتقای بهره‌وری ارائه می‌دهد گفت: ارتقای فناوری صنایع کوچک و متوسط در قالب شناسایی و رفع نیازهای فناورانه، ایجاد مرکز مبادله فناوری با سایر کشورها (مانند مرکز مبادله با کره جنوبی)، احداث شهرک‌های فناوری، ایجاد مراکز تحقیق و توسعه مشترک از جمله برنامه‌های حمایتی محسوب می‌شود که درحال انجام است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران همچنین حمایت از ارتقای منابع انسانی صنایع کوچک و متوسط در قالب برگزاری دوره های آموزشی مدیریتی و مهارتی، برگزاری تورهای صنعتی، ایجاد مراکز آموزش هجوار کارگاهی ونیز توسعه بازارهای داخلی و صادراتی و حمایت از توسعه بازارهای داخلی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط را از دیگر خدمات ارائه شده توسط این سازمان اعلام و تصریح کرد: برنامه های دیگری نظیرحضور در نمایشگاه، اعزام و دعوت از هیئت های تجاری، ایجاد و توسعه کنسرسیوم های صادراتی و برندهای مشترک نیزسوی این سازمان به منظور حمایت از توسعه بنگاههای کوچک و متوسط تولیدی انجام شده است .

عزیزمحمدی در ادامه با اشاره به اینکه به هم رسانی صنایع کوچک و متوسط به عنوان یکی از سیاستهای وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت است، گفت: این سازمان از طریق توسعه خوشه‌های کسب و کار و استقرار نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) گام‌های موثری در راستای پیوند صنایع کوچک و متوسط و بزرگ صورت داده است.

او اضافه کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به منظور بهبود فضای کسب وکار در صدد تدوین قوانین و مقررات متناسب با صنایع کوچک و متوسط و تسهیل فرایند ایجاد و توسعه کسب وکار است که در این زمینه اقداماتی انجام شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید