Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد:

ایانا- اقتصاد: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا کنون، بالغ بر 4653 میلیارد تومان مالیات و عوارض به مودیان مسترد شده است.

رشد 31 درصدی استرداد مالیات و عوارض به صادرکنندگان در سال 97

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از رشد 31 درصدی استرداد مالیات و عوارض به صادرکنندگان در سال جاری خبر داد و گفت: میزان استرداد به صادرکنندگان کالا در این بازه زمانی، حدود 305 میلیاردتومان بوده است.

به گزارش ایانا به نقل از رسانه مالیاتی، سید کامل تقوی نژاد، گفت: همواره یکی از دغدغه‌های فعالان اقتصادی در بخش مالیات بر ارزش افزوده، استرداد مالیات به صادرکنندگان در حداقل زمان بوده است که با کوتاه کردن زمان استرداد حداکثر به یک ماه و حتی در مواردی بدون رسیدگی، این دغدغه مرتفع شده است.

او خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا کنون، بالغ بر 4653 میلیارد تومان مالیات و عوارض به مودیان مسترد شده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: از مجموع مالیات و عوارض استرداد یافته، بالغ بر 644 میلیارد تومان مالیات و عوارض در پنج ماه نخست سال جاری به مودیان استرداد یافته که 27 درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‎دهد.

او اضافه کرد: همچنین از مجموع مبلغ استرداد شده به مودیان در پنج ماهه نخست سال 97، در حدود 305 هزار میلیارد تومان صرفا به صادرکنندگان کالا استرداد یافته است که نسبت به دوره مشابه سال قبل، 31 درصد رشد را نشان می دهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید