Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر صنعت:

ایانا- اقتصاد: دولت به این نتیجه رسیده است که متقاضیان ارز رسمی باید دوباره ارزیابی شوند و برای دریافت آن به معاونت‌های مختلف وزارتخانه مراجعه کنند؛ این موضوع هرچند زمان بر است اما در نهایت به تنظیم بازار ارز می‌انجامد.

برنامه جدید وزارت صنعت برای پاسخگویی سریع به تقاضای ارز

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه درخواست ارز متقاضیانی را که سال‌های گذشته فعالیت وارداتی داشته‌اند، در اولویت قرار می‌دهد تا به ثبت سفارش‌ها سرعت دهد.

به گزارش ایانا به نقل از شاتا، رحمانی افزود: دولت به این نتیجه رسیده است که متقاضیان ارز رسمی باید دوباره ارزیابی شوند و برای دریافت آن به معاونت‌های مختلف وزارتخانه مراجعه کنند؛ این موضوع هرچند زمان بر است اما در نهایت به تنظیم بازار ارز می‌انجامد.

او با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 80 هزار رکورد از ثبت سفارش‌ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده که بررسی آنها کاری زمان‌بر است، گفت: در این زمینه مقرر شد درخواست افرادی که پارسال نیز متقاضی ارز بودند با یک نوسان 20 درصدی پذیرفته شود، به این ترتیب نزدیک به 80 درصد درخواست‌ها در مدت کوتاهی به طریق سیستمی پاسخ داده و مدارک سایر افرادی که به جمع متقاضیان اضافه شده‌اند، در سیستم ثبت می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید