Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

ایانا- اقتصاد: چهار هزار و 600 واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در حال ساخت است که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

4600 واحد صنعتی کشور به چرخه تولید می‌پیوندند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: چهار هزار و 600 واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در حال ساخت است که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گزارش ایانا به نقل از شاتا، صادق نجفی در حاشیه بازید از پتروشیمی خمین افزود: با بهره‌برداری از این واحدهای صنعتی 74 هزار شغل جدید در شهرک‌های صنعتی کشور ایجاد می‌شود.

او اظهار داشت: پتروشیمی خمین از جمله واحدهای بزرگ صنعتی کشور محسوب می‌شود که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بدون استفاده از تسهیلات در حال تکمیل است.

او با تاکید بر توسعه صنعتی خمین، افزود: این واحد صنعتی با استفاده از فناوری روز اروپایی در خمین در حال تکمیل مراحل نهایی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: برای تامین مواد اولیه پتروشیمی و سایر واحدهای تولیدی وابسته با هماهنگی وزارت نفت و صنعت، تدابیری اندیشیده شده است.

نجفی ادامه داد: با تدابیر اندیشیده شده 80 درصد تولیدات صنعت پتروشیمی در بورس برای تامین نیاز داخلی عرضه و مابقی نیز صادرمی‌شود.

او اظهار داشت: 84 هزار واحد صنعتی در کشور فعال است که بیش از 92 درصد آنها را صنایع کوچک و متوسطه تشکیل می‌دهد که بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده، بیش از 70 درصد آنها از 10 تا 100 درصد فعال هستند.

نجفی در ارتباط با تامین ارز واحدهای تولیدی گفت: در روزهای آینده تامین ارز واحدهای تولیدی شرایط مساعدتری پیدا می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: پارسال 36 طرح به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون دلار با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در حوزه صنایع کشور اجرایی شد که بیشتر این طرح ها به نتیجه رسیدند.

او افزود: در رسته‌های مورد نیاز برای ایجاد شغل و تامین معیشت مردم مانند کیف، کفش، نساجی، صنایع پایین دستی پتروشیمی و قطعات خودرو سرمایه‌گذاران خارجی در حال فعالیت در ایران هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: با ممنوعیت واردات یک هزار و 339 کالای قلم خارجی به داخل کشور، تحرک مناسبی در واحدهای تولیدی ایجاد شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید