Iranian Agriculture News Agency

وزیر اقتصاد:

ایانا- اقتصاد: اقدامات لازم برای دریافت صورتحساب‌های بانکی 2579 مودی مشکوک به فرار مالیاتی در راستای رصد و بررسی تراکنش های سنگین و مشکوک بانکی به انجام رسیده است. همچنین پیگیری و رصد فعالیت‌های شرکت‌های صوری و کاغذی و پدیده فاکتورهای صوری و رسیدگی به مالیات بیش از 3000 شرکت صوری هم انجام شده است.

دریافت صورتحساب‌ 2579 مودی مشکوک به فرار مالیاتی

وزیر اموراقتصادی از رصد و بررسی تراکنش‌های سنگین و مشکوک 2579 حساب بانکی خبر داد.

به گزارش ایانا، مسعود کرباسیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «برای بهبود شرایط کسب وکار ضمن ایجاد شفافیت‌های مالی باید انواع فشارها از دوش بخش خصوصی مولد و کارآفرین برداشته شود. به همین دلیل اساس رویکرد وزارت اقتصاد براین مبنا تنظیم شده که با شناسایی مودیان جدید، جلوگیری از فرار مالیاتی و ایجاد بسترهای الکترونیک برای سهولت هر چه بیشتر فرآیندهای مالیاتی بخشی از فشار از دوش تولید برداشته شود. ما در وزرات اقتصاد و سازمان مالیاتی نهایت سخت‌گیری را به فراریان مالیاتی خواهیم داشت.»

او در این خصوص یادآوری کرد که «خوشبختانه اقدامات لازم برای دریافت صورتحساب‌های بانکی 2579 مودی مشکوک به فرار مالیاتی در راستای رصد و بررسی تراکنش های سنگین و مشکوک بانکی به انجام رسیده است. همچنین پیگیری و رصد فعالیت‌های شرکت‌های صوری و کاغذی و پدیده فاکتورهای صوری و رسیدگی به مالیات بیش از 3000 شرکت صوری هم انجام شده است.»

کرباسیان در اینستاگرام خود اعلام کرد که «اتفاقات چند هفته اخیر در مورد واردات خودرو و کالاهای دیگر با ارز 4200 تومانی تا حدودی به نواقصی در کارت‌های بازرگانی مربوط بود. بخصوص برخی سودجویان اقدام به دریافت کارت بازرگانی برای افرادی بی‌اطلاع و بیگانه با فعالیت‌‎های اقتصادی می‌کنند. در مرحله بعدی با کارت بازرگانی آنها، واردات انجام می‌دهند و پس از آن هم فرار مالیاتی می‌کنند. وزارت اقتصاد با نهایت قدرت در مقابل این رفتار ایستاده ‌است.»

وزیر اقتصاد در ادامه توضیح داد: «به همین جهت اقدامات لازم برای ممانعت از فرار مالیاتی دارندگان کارت بازرگانی از طریق شناسایی مودیان واقعی و صاحبان اصلی درآمد که از کارت بازرگانی اجاره ای به منظور فرار مالیاتی استفاده می کردند، انجام شده است. در اجرای تبصره 157قانون مالیات‌های مستقیم علیه این متخلفین به مراجع قضایی اعلام جرم کرده‌ایم و تا ریال آخر مالیاتشان را اخذ خواهیم کرد. اجازه نمیدهیم فشار مالیاتی روی دوش بخش خصوصی مولد، کارآفرینان متعهد، کارمندان و کارگران باشد و عده‌ای دیگر در سایه بمانند و مالیات ندهند. اولویت ما مردم و تولید است. کارآفرینان مطمئن باشند که حقشان را از فراریان مالیاتی می‌گیریم.»

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید