Iranian Agriculture News Agency

رئیس اتاق اصناف ایران:

ایانا- اقتصاد: ناهماهنگی‌های زیادی بین دستگاه‌های اصناف و شهرداری در کل کشور وجود دارد که تقاضای بنده ایجاد برگزاری یک جلسه مشترک و شهرداران کلانشهرها و روسای سازمان های اتاق های اصناف کشور است. همچنین بحث ستاد تنظیم بازار نیز در اختیار استانداران کشور است و به یقین برگزاری جلسه مشترک برای حل مشکلات کارگشا خواهد بود.

نظام بازار با 1 میلیون دستفروش دچار مشکل شده است

 

رییس اتاق اصناف ایران، از گسترش بی‌رویه دستفروشی در کشور انتقاد کرد و در مراسم روز ملی اصناف اعلام کرد که حضور دستفروشان به حدی شده که نظام بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

علی فاضلی از اصناف خواست با وحدت و آرامش در بازار بر مشکلات غلبه کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه در روز اصناف نمی خواهم از مشکلات و اشکالات موجود صحبت کنیم؛ شک نداریم که امروز دشمن در عرصه هدف‌گذاری اقتصادی فعال است، یادآوری کرد که  تحریم‌های گوناگون و اجرای برنامه‌های مختلف برای ایجاد جنگ روانی و شایعه سازی از جمله کارهایی است که امروز دشمن انجام می‌دهد.

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، او تصریح کرد: ما امروز وظیفه داریم ایجاد وحدت برای آحاد جامعه مردم‌، هماهنگ کردن اقتصاد، نگاه به مزیت‌های داخلی، فعال‌تر کردن بنگاه‌های تولیدی و نظام بخشی به سیستم توزیع کشور در جهت حمایت از کالاهای ایرانی از جمله کارهایی است که باید انجام دهیم.

فاضلی گفت: اصناف سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند و امروز نگاه رهبری، دولت، مجلس و مردم  به اصناف کشور است و قبول دارم که ابزارهای لازم برای این افسران اقتصادی باید فراهم شود.

او افزود: تصویب قوانین کارآمد ، قرار دادن نظام بانکی با بهره مناسب، و مبارزه عملی با قاچاق کالا و حذف قوانین زائد از جمله کارهایی است که مجموعه حاکمیت نظام باید در این عرصه کمک حال اصناف کشور باشد.

رئیس اتاق اصناف ایران خطاب به وزیر کشور گفت: ناهماهنگی‌های زیادی بین دستگاه‌های اصناف و شهرداری در کل کشور وجود دارد که تقاضای بنده ایجاد برگزاری یک جلسه مشترک و شهرداران کلانشهرها و روسای سازمان های اتاق های اصناف کشور است. همچنین بحث ستاد تنظیم بازار نیز در اختیار استانداران کشور است و به یقین برگزاری جلسه مشترک برای حل مشکلات کارگشا خواهد بود.

فاضلی تاکید کرد: در اجرای ماده ۲۷ و ۲۸ معضل مهمی را داریم که اصناف و نیروی انتظامی و وزارت کشور درگیر هستند و باید جلسه مشترکی برای حل آن برگزار شود.

او افزود: ساماندهی واحدهای بدون پروانه و گسترش بی رویه نظام دستفروشی که سبب شده افزون بر یک میلیون نفر در این عرصه در کنار واحدهای صنفی بازار کشور را تحت تاثیر قرار دهند و همکاری وزارت کشور برای حل این مشکل می تواند موثر باشد.

فاضلی تصریح کرد: برگزاری جلسه از سوی وزارت کشور، استانداران و روسای اتاق های مراکز استان‌ها باعث حل شدن مشکلات خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: هیچ زمانی به حساسیت امروز نبوده و نیست. دشمن موثرترین نهادهای اقتصادی کشور را هدف قرار داده است. تضعیف مولفه‌های قدرت آفرین و امنیت زا در دستور کار دشمن قرار گرفته و متاسفانه برخی از بنگاه‌های صنفی خودی نیز در جهت تضعیف بازار سخن می‌رانند و بازار را متهم به گرانفروشی می‌کنند که صحت ندارد.

فاضلی اظهار کرد: اصناف به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند و از اصناف و بازاریان کشور می‌خواهم اگر حداقل‌ها را در بازار رعایت کنند، به طور مطمئن بر مشکلات فائق خواهیم آمد. ما قدرتمندتر از آن هستیم که تحت تاثیر تبلیغات دشمن قرار بگیریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید