Iranian Agriculture News Agency

وزیر نیرو:

مدیریت مصرف برق تابستان با برق را در پی‌دارد

ایانا- اقتصاد: بارش‌های اخیر در ذخیره آب پشت سدها تاثیر به‌سزایی داشت، در دوماهه فصل بهار تقریبا به اندازه 50 درصد 6 ماهه مهر تا اسفند بارش داشته‌ایم.

بارش های اخیر ۵۰ درصد بارش‌های ۶ ماهه بود

وزیر نیرو تاکید کرد: در دوماهه فصل بهار تقریبا به اندازه ۵۰ درصد ۶ ماهه مهر تا اسفند سال گذشته بارش داشتیم.

رضا اردکانیان با اشاره به شرایط مالی و اقتصادی وزارت نیرو و تاثیر آن بر قطعی برق به «خبرگزاری خانه ملت» توضیح داد: وزارت نیرو از معتبرترین بدهکاران کشور است در حالی که این وزارتخانه  ده‌ها هزار میلیارد تومان بدهی دارد؛ اما سازندگان داخلی مواقعی که برای مطالبه بدهی به وزارت نیرو مراجعه می‌کنند برای انجام کارهای جدید اعلام آمادگی می‌کنند،  چرا که به تسریع بازپرداخت طلب‌شان از سوی دولت اطمینان دارند.

او با بیان اینکه بخشی از کار پرداخت بدهیها موکول به اصلاح قیمتهای برق مصرفی شده است، گفت:اصلاح قیمتها به‌شکلی  صورت می‌گیرد که فشارغیرقابل تحملی به مصرف کنندگان وارد نشود و از سوی دیگر بتوانیم منابع لازم را برای بازپرداخت بدهی و برای سرپا نگهداشتن شرکت های داخلی فراهم کنیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه چرخه تولید در شرکت‌های صنعت برق مستلزم تامین منابع است، در خصوص احتمال قطعی برق بیان داشت: این احساس عمومی و اطمینان در کشور هست که دولت، بخش خصوصی و مصرف‌کننده در فضای همکاری با هم خواهند بود، به‌ویژه در شرایط این روزها و خطونشان‌هایی که برای در هم شکستن مقاومت و روحیه مردم کشیده می‌شود.

او تاکید کرد: مردم می‌توانند مصرف را  مدیریت کنند و  مانع قطعی برق شوند، حدود 20 هزارمگا وات برق برای دستگاه‌های سرمایشی در فصل تابستان داریم که  اگر تک‌تک شهروندان با اندکی مشارکت و مدیریت، مصرف کنند می‌توانیم از تابستان بدون قطعی برق عبور کنیم.

اردکانیان در ادامه با اشاره به ذخیره آب در پشت سدها و تاثیر آن بر تامین آب و برق اظهار داشت: وقتی مردم همکاری داشته باشند بارش‌ها کمتر از این باشد هم می‌توانیم از شرایط بحران  عبور کنیم؛ اما اگر مردم کم‌توجهی کنند و مصرف بی‌رویه داشته باشند به مشکل بر می‌خوریم.

وزیر نیرو با اشاره به بارش‌های اخیر در بهار گفت: بارش‌های اخیر در ذخیره آب پشت سدها تاثیر به‌سزایی داشت، در دوماهه فصل بهار تقریبا به اندازه 50 درصد 6 ماهه مهر تا اسفند بارش داشته‌ایم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید