Iranian Agriculture News Agency

معاون اول رییس جمهوری:

ایانا- اقتصاد: ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی هم در این جلسه به رضایت فعالان اقتصادی و ثبت معاملات بیشتر ارزی در سامانه نیما اشاره کرد و‌ گفت:‌ این سامانه با قابلیت انعطاف پذیری بالا ابزار لازم برای سیاست گذاری بهتر و مدیریت بازار ارز را در اختیار کشور قرار داده و ما را برای مواجهه با شرایط جدید اقتصادی متاثر از تصمیمات سیاسی در عرصه بین المللی تواناتر کرده است.

 دولت برای شرایط جدید برنامه دارد

معاون اول رییس جمهوری گفت: اجرای سیاست‌های جدید ارزی امکان مدیریت بهتر کشور در شرایط جدید را فراهم کرده است.

اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی به اهداف آمریکا برای وارد کردن آسیب به ایران اشاره کرد و افزود: دولت با برنامه ریزی و تدوین راهکارهای مختلف آمادگی لازم را برای مدیریت کشور در هر شرایطی دارد.

او با یادآوری گزارش دست اندرکاران سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) در خصوص عملکرد این سامانه، استقبال وارد کنندگان، صادر کنندگان و بانک ها از سامانه نیما را امید بخش توصیف کرد.

معاون اول رییس جمهوری از دستگاه های مرتبط خواست تا با هماهنگی یکدیگر در جهت روان سازی جریان تجارت خارجی و تامین نیاز متقاضیان واقعی ارز را حرکت کنند.

ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی هم در این جلسه به رضایت فعالان اقتصادی و ثبت معاملات بیشتر ارزی در سامانه نیما اشاره کرد و‌ گفت:‌ این سامانه با قابلیت انعطاف پذیری بالا ابزار لازم برای سیاست گذاری بهتر و مدیریت بازار ارز را در اختیار کشور قرار داده و ما را برای مواجهه با شرایط جدید اقتصادی متاثر از تصمیمات سیاسی در عرصه بین المللی تواناتر کرده است.

در این جلسه که وزیران نفت، روسای کل بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه، معاون اقتصادی رییس جمهوری و مشاور اقتصادی رییس جمهوری نیز حضور داشتند، گزارشی از میزان ارز اختصاص یافته به کالاهای اساسی و دارو و تامین ارز متقاضیان واقعی ارز و عملکرد سامانه نیما ارایه شد.

بر اساس این گزارش پس از معرفی و اطلاع رسانی بیشتر در مورد این سامانه و شناخت بیشتر فعالان اقتصادی،‌ تعامل بهتری میان صادرکنندگان،‌ وارد کنندگان، بانک ها و صرافی ها در چارچوب سامانه نیما در حال انجام است و جریان مبادلات ارزی کشور با شفافیت و سرعت بیشتری ادامه دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید