Iranian Agriculture News Agency

وزیر کار:

ایانا- اقتصاد: سالمندان و بازنشستگان ما سال‌های سال قدرت خرید نداشتند و بنگاه‌های ما هم به سبب رکود طولانی طی چندین سال با ریزش نیروی کار روبه‌رو شدند.

در قبال کیفیت زندگی کارگران مسئولیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ما خود را در قبال کارگران و بازنشستگان مسئول می‌دانیم، گفت: در این دولت سعی کرده‌ایم، صدای کارگر شنیده شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی در بیست‌ونهمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای کار نمونه که در سالن سران اجلاس برگزار شد، گفت: روز کارگر را به همه کارگران، مردان و زنان ایران تبریک می‌گویم. امیدوارم زندگی کارگران ایرانی هرروز پر از شادی باشد و از خداوند می‌خواهم کمک کند که ما به همراه دولت از درد و رنج این عزیزان کم کنیم تا زندگی بانشاطی داشته باشند.

او ادامه داد: هفته کارگر هرسال به ما این فرصت را می‌دهد در کنار رئیس‌جمهور باشیم و بار دیگر مسائل و سیاست‌ها را مرور کنیم و با کارگران پیمان ببندیم.

ربیعی گفت: کارگران با انقلاب گره خورده‌اند. در آن زمانی که گروه‌های مختلف می‌خواستند کارخانه‌ها را تعطیل کنند این کارگران بودند که ایستادند و امروز در ۴۰ سالگی انقلاب هم انقلابی‌ترین نیروها همین کارگران هستند. زمانی که ترورهای کور انجام می‌شد کارگران قربانیان این ترور بودند.

او، با اشاره به دفاع مقدس گفت: در جنگ هم این کارگران بودند که فوج‌فوج به جبهه رفتند و شش تا هفت سال به حقوق آنان اضافه نشد. کارگران تحول‌خواه و عدالت‌خواه هستند. کارگران می‌خواهند دولت تولیدمحور باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اعتقاد دارم خداوند متعال آدم‌ها را با همان نام و نشانی که برایشان برمی‌گزیند نشان می‌دهد. دولت آقای روحانی دولت تدبیر و امید است امیدوارم با تدبیر و امید مشکلات جامعه کارگری حل شود.

ربیعی افزود: ما خود را در قبال حفظ تولید، ارتقای کیفیت زندگی کارگران، بازنشستگی با کرامت و ایجاد اشتغال مسئول می‌دانیم. با همین نگاه در دولت یازدهم و دوازدهم تمام سعی خود را کردیم که صدای کارگر شنیده شود.

او افزود: در هیچ دوره‌ای کارگران اجازه راهپیمایی نداشتند، اما در این دولت این اجازه را یافتند.

ربیعی با اشاره به تلاش‌های دولت برای بهبود زندگی کارگران و بازنشستگان خاطرنشان کرد: هنوز در این مسیر باید اقدامات زیادی انجام دهیم. ما باید امنیت شغلی کارگران را تأمین کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت تلاش خود را برای ارتقاء سطح زندگی کارگران و بازنشستگان به کار گرفت، هرچند در این مسیر باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

ربیعی تأکید کرد: ما ناگزیر به تأمین امنیت شغلی کارگران هستیم و در این زمینه گام‌هایی برداشته شده است.

او گفت: سالمندان و بازنشستگان ما سال‌های سال قدرت خرید نداشتند و بنگاه‌های ما هم به سبب رکود طولانی طی چندین سال با ریزش نیروی کار روبه‌رو شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: صندوق تأمین اجتماعی را از صندوق کارپردازی به صندوق زندگی اجتماعی بازنشستگی تبدیل کردیم. علاوه بر این با پوشش بیمه روستایی برای سالمندان و صدور دفترچه بیمه برای روستاییان یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

او تأکید کرد: سازمان تأمین اجتماعی پویا شده است و وضعیت صندوق تأمین اجتماعی نیز با دیگر صندوق‌های کشور بسیار متفاوت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی گفت: کارگران در جنگ به جبهه‌ها رفتند و طی دوران جنگ حقوق آن‌ها افزایش پیدا نکرد، اما شرایط را تحمل کردند.

ربیعی با بیان اینکه کارگران ما صاحب فکر و اندیشه و فناوری هستند، گفت: برنامه‌های زیادی در روستاها برای ایجاد شغل در نظر گرفته شده که به تدریج آثار آن مشخص خواهد شد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید