Iranian Agriculture News Agency

پرداخت 1000 یورو در مرزهای خروجی به مسافران

ارز مسافرتی برای یک‌بار سفر در سال به میزان ۱۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها پرداخت می‌شود

بانک مرکزی با انتشار دومین اطلاعیه در راستای یکسان‌سازی نرخ ارز از بازگشت ارز مسافرتی خبر داد.

بازگشت ارز مسافرتی

به گزارش خبرگزاری ایانا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای اجرای تصمیم مورخ 20 فروردین 1397 ستاد اقتصادی دولت مبنی بر یکسان‌سازی نرخ ارز با بهای 42 هزار ریال برای هر دلار که به‌منظور تثبیت بازار ارز اتخاذ شد، اطلاعیه شماره (2) یکسان‌سازی نرخ ارز در رابطه با نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی به شرح ذیل به استحضار عموم هم‌وطنان می‌رسد:

- ارز مسافرتی برای یک‌بار سفر در سال به میزان یک هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم‌مرز و کشورهای مشترک‌المنافع به‌غیراز عراق 500 یورو یا معادل آن به سایر ارزها است.

- متقاضیان ارز مسافرتی موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیت هواپیما، ویزای کشور مقصد (در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور به بانک ملی هستند.

- متقاضیان باید نسبت به پرداخت معادل ریالی ارز مسافرتی به شعب منتخب بانک ملی اقدام و در مقابل آن سند حسابداری/ رسید دریافت کنند.

- پرداخت ارز مسافرتی در باجه بانک ملی مستقر در مبادی خروجی (پس از باجه کنترل گذرنامه) و در مقابل دریافت سند حسابداری/ رسید و ممهور کردن گذرنامه متقاضی انجام می‌شود.

- میزان و ترتیبات پرداخت ارز به زائران عتبات عالیات پس از هماهنگی با سازمان حج و زیارت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

- تأمین ارز درمانی و دانشجویی با رعایت مجموعه مقررات ارزی از طریق بانک‌های تجارت و سامان همچون گذشته ادامه می‌یابد./

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید